امروز: شنبه 27 بهمن 1397
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
1. دى 1395 - 15:26   |   کد مطلب: 303640
سهیل سنقر : با نزدیک شدن به وقت پایانی دولت و عدم توفیق برای جلب نظر مردم ،دولت عزم خود را جزم کرده است تا به طرق دیگری نظر مردم را همراه کند تا شاید بتواند یک دوره دیگر بر کرسی قوه مجریه تکیه زده و کام روایی نماید.

به گزارش سرویس یادداشت سهیل سنقر، با نزدیک شدن به وقت پایانی دولت و عدم توفیق برای جلب نظر مردم ،دولت عزم خود را جزم کرده است تا به طرق دیگری نظر مردم را همراه کند تا شاید بتواند یک دوره دیگر بر کرسی قوه مجریه تکیه زده و کام روایی نماید.

 

 

شانتاژهای تبلیغاتی و نخ نما شده استفاده از شعار آزادی بیان و قربانی کردن دکتر علی مطهری در مشهد از یک سو و عزل و نصب های گسترده مدیران و فرمانداران در تابستان گذشته تاکنون از سوی دیگر، روی دو سکه این تلاش بی وقفه دولت هستند.

 

 

ترفند قدیمی و دروغین مظلوم نمایی آزادی بیان که در دولت اصلاحات هم کم نبود، امروز کمک کار دولت شده است تا افکار عمومی را از کم کاری دولتی ها دور کند و شاید امیدی برای دولت امید فراهم نماید.

 

 

از سوی دیگر روی کار آمدن دونالد ترامپ در ایالات متحده و تهدید بر پاره کردن برجام و برهم زدن بازی دولت که تا به امروز به زعم دولتی ها و شعار هایشان بازی برد برد بوده است (ولیکن جز طرف ایرانی ،طرف مقابل هیچ قدم مثبتی برای ایفای تعهداتش برنداشته است) خود تهدید جدی برای توفیق دولت در انتخابات آتی است که مبادا تنها افتخار دولت تدبیر و امید هم از دست برود و دیگر چیزی برای عرضه آنهم صرفا در مقام بیان و ارایه هوای پاک و منت بی حاصل سر مردم گذاشتن، نداشته باشند.

 

 

از همه مهمتر رسانه ای شدن پیشنهاد ها و راهکارهای پدرخوانده دولت تدبیر برای پیروزی در انتخابات مبنی بر اینکه به فرمانداران و استانداران و مدیران دولت دستور دهید اقدامات پوپوليستی و فریب مردم با حضور در اجتماعات مردمی و دیدار های عمومی و گرفتن قیافه مردمداری را در راس کار خود قرار بدهند هم خود گواه دیگری برای نداشتن امید دولت امید در انتخابات ریاست جمهوری آتی است تا شاید از این طریق بتوانند دل مردم رنجیده از اعمالشان را بدست بیاورند و رای آنها را بزنند.

 

که صد البته فضای مجازی و تلگرام و تویتر و اینستاگرام و... که ابزارهای رسانه ای مردم شده اند و سرعت انتقال اطلاعات را بسیار بالاتر از حد تصور برده اند این راه را بر دولتیان بسته اند که نتوانند هرگونه ای که بخواهند مردم را بازی بدهند.

 

 

از سوی دیگر احتمال حضور یک رقیب جدی اصولگرا آنها را به حدی ترسانده است که از سفارش دوستانه مقام معظم رهبری مبنی بر عدم حضور دکتر احمدی نژاد تا مدتها اصلاح طلبان را به بشکن زدن واداشت و ترس از قالیباف هم آنها را به تخریب های جدی این چهره اصولگرا مجبور کرد.

 

 

 اکنون هم که درمانده از همه جا و منفعل منتظر ادامه بازی از طرف اصولگراها هستند اما وضعیت و واقعیت موجود در بین مردم حاکی از این است که کار اصولگرایان چندان سخت نیست و با ضعیف ترین نیروی خود هم میتوانند پیروز میدان باشند چون بزرگترین پون مثبت اصولگرایان ناکار آمدی دولت تدبیر و امید است./دکتر علی اکبر خاکزاد کارشناس مسائل سیاسی و قضایی شهرستان سنقروکلیایی

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار