امروز: شنبه 27 بهمن 1397
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
29. ارديبهشت 1397 - 14:33   |   کد مطلب: 305427
با حضور فرماندار، جمعی از کارشناسان و افراد صاحب نظر؛
اولین جلسه اتاق فکر توسعه و آبادانی شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد
سهیل سنقر : فرماندار سنقرو کلیایی هدف از تشکیل اتاق فکر را رسیدن شهرستان به توسعه و جبران نارساییها با هم افزایی و مشورت کارشناسان و افراد صاحب نظرعنوان کرد.

به گزارش سهیل سنقر، اولین جلسه اتاق فکر توسعه و آبادانی شهرستان سنقروکلیایی با حضور فرماندار و جمعی از کارشناسان و افراد صاحب نظر در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 

 

محمد ناصر معصومی زاده در این جلسه بیان داشت : تحقق برنامه هایی که در ذیل به آنها اشاره شده است مسیر حرکت اتاق فکر شهرستان خواهد بود.

 

 

فرهنگ سازی در خصوص مصرف تولید داخلی، مبارزه جدی با فساد اقتصادی و اجتماعی، پرهیز از اسراف و اشرافی گری، ازمیان برداشتن موانع تولید، تلاش برای شناسایی سنقری های خارج از شهرستان ودعوت از آنها برای سرمایه گذاری، تلاش در جهت رفع مشکلات مردم و جذب مشارکتهای مردمی، واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی، استفاده از ظرفیتهای گردشگری شهرستان، رونق تولید و اشتغال و توسعه صادرات محصولات شهرستان.

 

 

همچنین از سوی کارشناسان و افراد صاحب نظرحاضر در جلسه موارد و موضوعاتی از قبیل تحول در حوزه کشاورزی و دامداری ولزوم تغییرروشهای سنتی به روشهای مدرن در این حوزه ها، ایجاد اشتغال درروستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها ، نظارت بر چگونگی مصرف تسهیلات اشتغالزایی، استفاده از ظرفیتهای گردشگری برای ایجاد اشتغال و رونق شهرستان، افزایش تولید در روستاها، تشکیل گروه های هنرآموزو ایجاد ارتباط با شهرهای اطراف، حمایت از سرمایه گذار و کار آفرین و بخش خصوصی و ساماندهی فرش سنقر مطرح گردید.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی بیان داشت: در پایان اولین جلسه اتاق فکر سنقروکلیایی و پس از جمع بندی نظرات کارشناسان، تشکیل کار گروه هایی از جمله کشاورزی و دامداری، اجتماعی و فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت در دستور کار این اتاق فکر قرارگرفت.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار