امروز: پنجشنبه 27 دى 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
12. ارديبهشت 1397 - 10:00   |   کد مطلب: 305410
با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان؛
همايش روز ملی شوراها در شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد
سهیل سنقر : همایش شوراهای اسلامی روستاهای سنقرو کلیایی با حضورمسئولین استان و شهرستان در سالن ورزشی تختی این شهرستان برگزارگردید.

به گزارش سهیل سنقر،فرماندار سنقرو کلیایی در اولین همایش شوراهای اسلامی روستاها در سال 97 با تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان و فرارسیدن روز شوراها، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد هم اندیشی و هم افزایی بین شوراها، دهیاران و مسئولین ادارات، بررسی وضعیت اشتغال در روستاها، آشنایی بیش از پیش شوراها با وظایف و اختیارات قانونی خود، شرایط تسهیلات مسکن روستاها و طرح پرسش و پاسخ ذکر کرد.

 

 

محمد ناصر معصومی زاده با تشریح اهمیت شورا در فرهنگ قرآن و سیره پیامبر اکرم(ص) شوراها را به عنوان بازوان توانمند و مورد اعتماد و امین مردم دانست و گفت: با انتخاب شوراها فرصت مشارکت مردم و حل مشکلات در مناطق محروم و حضور موثرآنها در تصمیم گیریها نمود پیدا کرد.

 

 

وی افزود: شوراها نماد مردم سالاری دینی در نظام اسلامی ایران و در جهت پیشبرد سریع برنامه های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، بهداشتی و آموزشی و سایر امور رفاهی نقش مهمی ایفا می کنند.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی گفت:دهیاران نمونه عینی مدیریت جهادی در روستاها هستند و آگاهی بخشی به مردم و ارائه گزارش مشکلات مردم روستاها به مسئولین از وظایف بسیار مهم آنها است.

 

 

معصومی زاده افزود: دراین راستا فرمانداری این شهرستان با راه اندازی سیستم سامانه رصد با شماره 09184675020 آماده دریافت اخبار و اطلاعات و مشکلات مردم روستاها می باشد.

 

 

آگاه سازی مردم از حقوق و آسیبهای اجتماعی و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه، نگاه توسعه ای و برنامه محور و برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت و ایجاد بستر رشد و توسعه در روستاها، رفع تبعیض و سرعت بخشیدن به رسیدگی به مشکلات مردم، اعتماد سازی و بالابردن رضایتمندی مردم، کاهش بروکراسی اداری و اجرای دستور العملها در راستای تحقق شعار سال ازموضوعاتی بود که فرماندار سنقرو کلیایی به عنوان مهمترین وظایف مسئولین دستگاههای اجرایی مورد تاکید قرارداد.

 

 

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، شوراهای  اسلامی روستاها را به عنوان اتاق فکر منطقه مربوط به خود دانست و گفت: تنظیم و کارراهبردی روستاها توسط اتاق فکر که همان شورای اسلامی است طراحی شده و برای اجرا به دهیاران ارائه می شود.

 

 

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا شرایط جمعیتی سنقرو کلیایی و کاهش جمعیت از 112 هزار نفر چند سال گذشته به 82 هزار نفر را به عنوان بحران در این شهرستان ذکر کرد .

 

 

وی نقش شوراها را در جلوگیری از مهاجرت ها مهم دانست و گفت: بایستی با همفکری و همراهی، وحدت و هم افزایی در مسیر عمران وآبادانی منطقه در جهت کاهش این مهاجرت ها حرکت کنیم.

 

 

گازرسانی صد در صدی به روستاها در سال 97، شروع آسفالت راه روستایی، قرارگرفتن راه سنقر بیستون در ردیف ملی و شروع عملیات آن با اعتبار مناسب، آنتن دهی بیش از پیش مناطق روستایی، عملیات اجرای شبکه آب و فاضلاب درسال گذشته وبالا بردن شاخص استان، تلاش برای حذف آبرسانی سیار به روستاها در سال جدید، اختصاص اعتبار برای مجتمع های آبرسانی سیاربه روستاها در سال جدید،ساخت دو مدرسه 15 کلاسه در سال گذشته و مجوز قطعی دانشکده پرستاری وتلاش برای افزایش رشته های آن وحتی تبدیل به علوم پزشکی، افزایش اراضی تحت پوشش دشت سطر درسال گذشته وافزایش 300هکتار به این ظرفیت، پیگیری جلوگیری از واردات نخود وتخمه آفتابگردان به کشور ونجات محصولات منطقه، افزایش اجرای طرح هادی به 100روستا در سال گذشته، رفع مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی وشروع عملیات ساخت مجتمع فرهنگی وقراردر دست اقدام قرار گرفتنن مجتمع جدید برای کلنگ زنی، وجود 18پزشک متخصص در سنقرکلیایی وساخت 14 مرکز بهداشت روستایی ، کارخانه قطعه سازی خودروپیگیری احداث یک واحد دیگراز همین کارخانه وهمچنین اخذ مجوز راه اندازی مجتمع پتروشیمی باتوجه به ظرفیت های موجوداز قبیل گاز ،آب، زمین نزدیکی به خط آهن و آمادگی بنیاد برکت در حوزه سرمایه گذاری با کمک سرمایه گذار،افزایش سهم قیر رایگان تا3برابر، از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته ودردست اقدام شهرستان است که نماینده  مردم سنقرکلیایی در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد.

 

 

امام جمعه سنقرکلیایی نیز دراین همایش،وحدت ویکپارچگی شوراها رادر جهت اداره وپیشرفت روستاها مورد تاکید قراردادوگفت: روستاهایی که دورترهستندمشکلات بیشتری دارند ونمازخدمت باحضور ادارات با اولویت این روستاها درسال جاری برنامه ریزی شده است.

 

 

حجت الاسلام صفدری با اشاره به بارش رحمت الهی، اهمیت پرداخت زکات وتأثیر آن دربرکت محصولات کشاورزی راتشریح کرد و گفت: باتوجه به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان این ماه راقدر بدانیم و آمادگی داشته باشیم.

 

 

وی توجه به جوانان وایجاد امید درآنان را مورد تأکید قراردادوگفت: نیروی محرک وتوانمند جامعه، جوانان هستندو اگر کار را بزگترها بدست گرفته اند بایستی آن را با جوانترها تقسیم کنند وجوانان با انرژی وشور ونشاطی که دارند امورات رابیشتر پیگیری می کنند.

 

 

امام جمعه سنقروکلیایی ایجاد فضای امید در جامعه را در راستای خنثی کردن توطئه های دشمنان در ایجاد نامیدی مورد تأکید قرارداد.

 

 

مدیرکل جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری هم از فرماندرسنقرکلیایی به عنوان اولین فرمانداری که برنامه مدون شهرستان رادر سال 97 ارسال نموده است قدردانی کرد واز پیگیریهای نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی در خصوص اخذ مجوز احداث پتروشیمی و سایر طرح های اقتصادی در سطح شهرستان تشکر نمود.

 

 

دکترخسروی تسهیلات اشتغال روستاها وعشایر را ظرفیت های برای اشتغال زایی دانست وتبلیغ وآگاه سازی روستاییان را ضروری دانست.

 

 

وی افزود: ظرفیت ها و امکانات ما در خدمت روستاهایی است که در سرمایه گذاری و اشتغالزایی پیش قدم باشند.

 

 

در ادامه مدیرکل دفتر روستایی استانداری هم با قدردانی از فرماندار در خصوص برگزاری همایش روستاها، روز شوراها راتجلی واگذاری بخشی از امورات مردم به خودشان دانست.

 

 

خسروانی با بیان اینکه رییس دولت تدبیر وامید به روستاها افتخار می کندگفت:در دوسال گذشته اعتبارات دهیاری ها رشد سه برابری داشته است.

 

 

وی ازفراهم شدن زیر ساختهایی برای توسعه اشتغال در روستاها خبر داد وگفت: بوم گردی از بیشترین ظرفیتهای اشتغال استان است.

 

 

قربانی یکی از کارشناسان جهادکشاورزی در استان هم از اختصاص اعتبارات مناسب برای توسعه زیرساخت ها در حوزه باغات خبر داد وگفت: در این خصوص توسعه باغات مدرن که ازمهمترین برنامه های دولت در بحث تولید درآمد واشتغالزایی وجلوگیری از مهاجرت است درسنقرکلیایی اجرا خواهد شد.

 

 

نصوری معاون مدیرکل بنیادمسکن استان کرمانشاه هم همکاری شوراها با بنیاد مسکن دربحث فرهنگ سازی واهمیت مقاوم سازی منازل روستائیان در برابر حوادث غیرمترقبه راخواستار شد.

 

 

وی از افزایش تسهیلات مقاوم سازی منازل مسکونی به 300میلیون ریال و50میلیون ریال هم بلاعوض برای ساخت و ساز خبرداد.

 

 

معاون مدیرکل بنیاد مسکن، اجرای طرح هادی روستایی رااز فعالیت های مهم در روستاها ذکر کرد وآنرادر جهت بهبود شرایط زیست محیطی ورفاه روستاییان ضروری دانست.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار