امروز: پنجشنبه 27 دى 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
28. فروردين 1397 - 14:12   |   کد مطلب: 305384
سهیل سنقر : اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال 97 با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین و اعضاء شورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

به گزارش سهیل سنقر، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال 97 با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین و اعضاء شورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

 

 

در ابتدای جلسه محمدرضا کماسی ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت امام حسین (ع) ، روز پاسدار و روز ارتش با اشاره به بیاناتی از مقام معظم رهبری در خصوص لزوم اهمیت به فرهنگ عمومی در سطح جامعه؛ تشکیل منسجم و با کیفیت جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان را در راستای برنامه ریزی برای توسعه و پیشرفت فعالیتهای اجتماعی و همچنین تشخیص نیازهای فرهنگی شهرستان بسیار حائز اهمیت دانست.

 

 

دبیر جلسه در ادامه سخنان خود نبود ردیف اعتباری مستقل، نداشتن ضمانت اجرایی مصوبات و عدم ضرورت به اجرایی شدن مصوبات توسط دستگاههای مرتبط را از مشکلات شورای فرهنگ عمومی دانسته و همچنین برای پر رنگ تر شدن جنبه های علمی و نظری مصوبات شورا ، دعوت از اساتید دانشگاهی و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان را به این جلسات مفید و ارزنده دانست.

 

 

امام جمعه سنقروکلیایی ضمن استقبال از موضوع نقد و بررسی شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ابراز امیدواری کرد که در جلسات بعد نیز بتوان برنامه های دیگر نهادهای و دستگاه های فرهنگی شهرستان را مورد نقد و بررسی سازنده قرار داد.

 

 

حجت الاسلام صفدری با اشاره به وجود برخی مشکلات فرهنگی در سطح جامعه تاکید داشت : شورای فرهنگ عمومی می تواند در جهت دهی به سیاست های کلان فرهنگی اجتماعی جامعه و بطور کوچکتر، شهرستان تاثیر گذار باشد و این تاثیرگذاری در

 

 

عرصه فرهنگ عمومی در سطح گسترده می تواند تمام مسائل جامعه را تحت تاثیر مثبت و روبه رشد خود قرار دهد.

 

 

در ادامه جلسه محمد ناصر معصومی زاده نیز اهمیت پیگیری اجرای مصوبات را توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی مورد تاکید قرار داد.

 

 

فرماندار سنقروکلیایی بحث نقد و انتقاد از برنامه ها و عملکردهای ادارات فرهنگی را چنانچه سازنده و دوستانه باشند موثر دانسته و افزود : این نقدها می تواند گامی مثبت در جهت بهبود وضعیت برنامه های فرهنگ عمومی شهرستان باشد.

 

 

در پایان هریک از اعضا به بیان نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداخته و مصوباتی نیز به تصویب اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

دیدگاه شما

آخرین اخبار