امروز: شنبه 31 شهريور 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
28. اسفند 1396 - 13:09   |   کد مطلب: 305317
سهیل سنقر : طی نشستی اعضای هیأت مدیره نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی با فرماندار سنقروکلیایی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سهیل سنقر طی نشستی اعضای هیأت مدیره نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی با فرماندار سنقروکلیایی دیدار و گفتگو کردند.

 

 

فرماندارسنقروکلیائی در دیدار با اعضای هیات مدیره نظام صنفی با همکاری و تعامل سازنده سایر ادارات مرتبط با بخش کشاورزی نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی و ارائه علم روز به کشاورزان و دامداران شهرستان تاکید ویژه داشته و اظهار داشت : با بهره گیری از ظرفیتهای شهرستان با بیشترین سطح برخورداری راندمان و کیفیت مطلوب در بخش کشاورزی و دامپروری این امر باید صورت گیرد تا از مهاجرت و تخلیه روستاها جلوگیری بعمل آید.

 

 

در این نشست مهندس امیری دبیر اجرائی نظام صنفی استان ضمن خیر مقدم و تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان گزارشی از روند تشکیل نظام صنفی در کشور و میزان پیشرفت و برنامه های در دست اقدام را برشمرد و از فرماندار تقاضا کرد بر اساس مصوبه هیات محترم دولت و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی از نظام صنفی کشاورزی شهرستان در تمامی جلسات با داشتن حق رای دعوت به عمل آید.

 

 

وی در ادامه بیان داشت : این شهرستان از لحاظ تعداد اعضاء و میزان پوشش تراکتورداران در نظام صنفی رتبه اول استان را با حدود ۲۵۰۰ نفر اعضاء به خود اختصاص داده است.

 

 

در ادامه این جلسه روسای هیات مدیره آقایان محبعلی جمالی و یعقوب بوذری در مورد تشکیل کارگروه های تخصصی و کمیته برداشت و نظارت بر عملکرد ادوات کشاورزی خصوصا "کمباین های برداشت غلات و تعیین تعرفه های مربوطه به منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش تاکید داشتند.

 

 

بوذری ابراز داشت : نظام صنفی شهرستان با استفاده از اساتید فنی و کارشناسان مجرب ، توانمند و صاحب نظر در امر آموزش آمادگی هر نوع همکاری با اداره ترویج جهاد کشاورزی را دارد.

 

 

وی اعلام داشت : در امر پرورش دام سبک روستائی دامداران ما باید از دامهای با توانایی چند قلو زایی و مقاوم به بیماریها استفاده نماییم و این موضوع با استفاده از ظرفیت های شهرستان شروع شده و چند نفر از دامداران پیشرو نسبت به استفاده از این دام ها اقدامات لازم را به کاربسته اند که ان شاءالله بتوانیم در تمام روستاهای سنقر این کار را با حمایت از دامداران انجام دهیم.

 

 

در ادامه این نشست از فرماندار سنقروکلیایی تقاضا شد که با حمایت ایشان و تلاشهای نظام صنفی از طریق سازمان تامین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن تولید کنندگان عضو نظام صنفی اقدامات لازم را دستور فرمایند چون اکثر استانها مطابق قانون تولیدکنندهای بخش شیلات ،دامپروری ، باغبانی ،گلخانه داران و تولیدکنندگان بخش زراعت از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند اما در سنقر اینکار به صورت سلیقه ای انجام می گیرد که نیاز به حمایت فرماندار محترم می باشد.

 

 

معصومی زاده بیان کرد: به منظور ساماندهی و نظم بخشی به بخش کشاورزی نظام صنفی باید در ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش خود اقدامات شایسته را به عمل آورد و با حضور خود در تمامی جلسات جهاد کشاورزی و فرمانداری تعامل خوب خود را در جهت خدمات به کشاورزان بصورت واضح و عملی بکار گیرد و برنامه های در دست اجرای سال ۹۷ خود را در قالب فرم های تنظیم شده به فرمانداری ارسال نمایند.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار