امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
7. اسفند 1396 - 17:48   |   کد مطلب: 305267
سهیل سنقر : سنقرو کلیایی در پنجمین همایش استانی جامعه ایمن و پیشگیری از حوادث با حضور مسئولین کشور ، استان و شهرستان به عنوان دومین شهر بعد از شهرستان زرند به شبکه ملی جامعه ایمن پیوست.

به گزارش سهیل سنقر، سنقرو کلیایی در پنجمین همایش استانی جامعه ایمن و پیشگیری از حوادث با حضور مسئولین کشور ، استان و شهرستان به عنوان دومین شهر بعد از شهرستان زرند به شبکه ملی جامعه ایمن پیوست.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی روز دوشنبه در پنجمین همایش استانی جامعه ایمن در این شهرستان گفت: امروز به تناسب افزایش تنشها در جامعه بشری، علی رغم رشد چشمگیر شاخص ها در عرصه های علم و تکنولوژی،آسیب ها نیز در حوزه های مختلف در جامعه افزایش پیدا کرده است.

 

 

یاور محمدی افزود: وقوع تعداد بالای حوادث رانندگی و تصادفات و مرگ و میر ونابسامانیها و آسیب های ناشی ازآن، بازنگری در روش ها، کارکردها و رویکردها در راستای ایجاد تغییرات اساسی در این مسیر و پیشگیری  و کاهش این حوادث ناگوار به عنوان اولویتهای مهم در این حوزه لازم و ضروری است.

 

 

وی از تلاش و کوشش دست اندرکاران طرح جامعه قدردانی نمود و گفت: ادامه و تقویت این موضوع، سنقرو کلیایی را با ویژگیهای برجسته فرهنگی به استان و کشور معرفی خواهد کرد تا شاهد کاهش میزان تلفات وآسیب ها به حد اقل ممکن در کشور باشیم.

 

 

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم از تلاش مسئولین در اجرای طرح جامعه ایمن قدردانی کرد و بافت های فرسوده شهری و تراکم بالای جمعیت در شهرک ها که دارای منازل مسکونی آسیب پذیر هستند را به عنوان چالش هایی برشمرد که در برابر وقوع زلزله خسارت جانی زیادی را به دنبال خواهند داشت برشمرد و گفت بایستی برای پیشگیری از آن چاره اندیشی شود.

 

 

حجت الاسلام حسینی کیا کمبود پزشکان متخصص، پرستار و نیروهای خدماتی، وجود دستگاههای فرسوده و نیاز به افزایش ظرفیت دانشکده پرستاری را از مشکلات و نیازهای شهرستان در  حوزه بهداشت و درمان برشمرد.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم بیماریهای قلبی و عروقی، مغزی و سکته ها و حوادث را از عوامل مرگ و میر در استان ذکر کرد و گفت: حوادث و تروما که بیشتردر سنین جوانی رخ می دهد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

 

پرفسور محمود رضا مرادی با بیان اینکه کشورماجزء 6 کشور دنیا در حوادث و بلایای طبیعی است گفت: مرگ و میر در سنین جوانی که بیشترآنها مردان و سرپرست خانوار هستند، در جامعه و خانواده باعث مشکلات روانی، اقتصادی، افسردگی و...می شود.

 

 

وی اهمیت برتری پیشگیری از درمان، مشارکت مردم، حمایت مسئولین و ارائه آموزش های لازم افراد جامعه را در کاهش این حوادث مهم دانست.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از وضعیت مطلوب سنقرو کلیایی از لحاظ برخورداری ازپزشکان متخصص نسبت به شهرستانهای استان خبر داد و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش بیمارستانها وارائه خدمات،  باعث احساس کمبود پزشکان متخصص شده است.

 

 

مدیر سوانح و حوادث وزارت بهداشت و درمان نیز با تبریک پیوستن سنقرو کلیایی به شبکه ملی جامعه ایمن گفت: مجموعه مدیریتی شهرستان بایستی در این راستا اولویتها را مشخص و برای آن اهداف واقع بینانه و بلند پروازانه در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت که قابل دست یابی باشد را ترسیم نماید.

 

 

دکتر مقیثی گفت: در بحث جامعه ایمن، اولویتهای هر شهرستان ممکن است با شهرستانهای دیگر متفاوت باشد و بر اساس نیازها و با همفکری همه مسئولین و جلب مشارکت جامعه برنامه ریزی شود به طوری که مردم اولویت را قبول داشته باشند و آنرا احساس کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار