امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
7. اسفند 1396 - 9:13   |   کد مطلب: 305265
معاون فرماندار سنقروکلیایی مطرح کرد؛
افزایش 77 درصدی بارش ها نسبت به سال قبل درسنقروکلیایی
سهیل سنقر : معاون فرماندار سنقرو کلیایی گفت: علی رغم اینکه بارندگی های سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 77 درصد افزایش نشان می دهد اما برای رسیدن به حد نرمال 5/1 درصد فاصله وجود دارد.

به گزارش سهیل سنقر، افشین رحیمی در جلسه حفاظت از آبهای زیر زمینی درسنقروکلیایی افزود: با این افزایش بارندگی ها نباید صرفه جویی در مصرف آب فراموش شود و مردم بایستی همچنان در مصرف آب در بخشهای شرب و کشاورزی صرفه جویی نموده و ازاستفاده غیر مجاز از آبهای زیر زمینی پرهیز نمایند.

 

 

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مصرف آب در بخش کشاورزی است گفت: تغییر در الگوی کشت محصولات کشاورزی به انواع محصولاتی که کم ترین میزان مصرف آب را دارند و استفاده از سیستمهای آبیاری تحت فشار ضروری است.

 

 

معاون فرماندار سنقرو کلیایی سرریز شدن آب سد شهدا را ظرفیت مناسبی در راستای مصارف آب شرب و کشاورزی در شهرستان دانست و گفت: ظرفیت مخزن این سد 52 میلیون متر مکعب است.

 

 

رئیس اداره منابع آب سنقرو کلیایی هم از مسدود نمودن تعداد 16 حلقه چاه غیر مجاز در سالجاری در این شهرستان خبر داد و گفت: افرادی که خود  نسبت به مسدود کردن چاه های غیر مجاز اقدام نکنند مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.

 

 

 

محمود بشیری همچنین نصب کنتور هوشمند بر روی چاههای مجاز کشاورزی را با هماهنگی اداره منابع آب و توسط شرکت های مورد تایید وزارت نیرو مورد تاکید قرار داد و گفت: چاههای پرمصرف بدون کنتور پلمپ و برق آنها قطع خواهد شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار