امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
28. بهمن 1396 - 9:32   |   کد مطلب: 305248
سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
تسویه ایران خودرو با قطعه‌سازان یک کار جهادی بود
حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بدهی‌های گذشته ایران خودرو با قطعه سازان تسویه شده است و این اتفاق را من یک کار جهادی می‌دانم.

به گزارش سهیل سنقر، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بدهی‌های گذشته ایران خودرو با قطعه سازان تسویه شده است و این اتفاق را من یک کار جهادی می‌دانم.

یکی از راه‌های مهم و اساسی در جهت موفقیت و رونق اقتصادی در کشور، حمایت از کالای داخلی است. مطمئناً اگر این اتفاق به درستی صورت پذیرد شاهد بهبود فضای و کسب و کار خواهیم بود.

در این بین گروه صنعتی ایران خودرو با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی در کنار تنوع محصولات تولیدی خود توانسته بخش عمده‌ای از بدهی سال‌های گذشته قطعه سازان را تسویه کند. موضوعی که اکنون در کانون توجه‌ها قرار دارد نوع حمایت و تعاملی است که می‌تواند بین مجلس و این خودروساز ایرانی شکل بگیرد.

حجت الاسلام حسینی‌کیا درباره اینکه نقش مجلس در موفقیت گروه صنعتی ایران خودرو چه می‌تواند باشد؟ گفت: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی ما راهی جز حمایت از کالاهای داخلی نداریم و این یک نسخه شفابخش برای کشور است. در صنعت خودرو هم باید این تلاش‌ها طوری صورت بگیرد که تولیدات ما به سمت صادرات محوری پیش برود.

وی افزود: من معتقدم هر کالایی که ساخته می‌شود اگر ظرفیت ماندگاری نداشته باشد قطعاً به زودی از رده خارج می‌شود. در ایران خودرو هم باید کیفیت را تا جایی که امکان دارد بالا برد تا صادرات خودرو نسبت به گذشته بیشتر شود. برای اینکه این اتفاق بیافتد مجلس از جهاتی می‌تواند به ایران خودرو کمک کند، به طور مثال یکی از این کمک‌ها می‌تواند منابع بانکی باشد، یعنی می‌توان منابع را تا حدودی به این جهت هدایت کرد.

حسینی کیا ادامه داد: در موضوع بیمه و خصوصاً صادرات، مجلس توانایی کمک و تسهیل این روند را به ایران خودرو دارد. مجلس و دولت می‌توانند از ابزار تعرفه برای واردات خودرو استفاده کنند تا قدرت رقابت پذیری از سوی خودروسازان ایرانی قوت شود. حتی می‌شود قانونی را وضع کرد که به ازای هر خودروی خارجی که وارد می‌شود به جای یک خودرو فرسوده، سه یا چهار خودرو از رده خارج شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه چه کاری باید صورت بگیرد که قیمت تمام شده خودروهای ایرانی پایین بیاید؟ افزود: به نظر من باید در شرکت‌های خودروسازی داخلی چابک سازی صورت بگیرد البته این موضوع به این معنا نیست که افرادی را از کار بیکار کنند بلکه باید با توسعه کاری، در این صنعت شغل‌های جدیدی تعریف شود که همه افراد در پست خود مفید فایده باشند. یکی از اتفاقات خوبی که در مدیریت ایران خودرو صورت گرفته این است که به ازای نیروهایی که بازنشسته می‌شوند نیروی جدیدی را بکار نمی‌گیرند زیرا استخدام نیروی جدید در شرایطی که شرکت نیازمند نیرو نیست می‌تواند بر قیمت تمام شده خودرو اثر منفی بگذارد.

وی افزود: من یک پیشنهادی هم دارم که اگر قرار است خودروهای تولیدی ما صادرات محور شوند باید شرکت‌های خارجی که با ما وارد قرارداد می‌شوند تا صنعت خودرو باکیفیت‌تر شود را ملزم کرد که 30 درصد این خودروها را در کشور خودشان استفاده کنند در اینصورت می‌توانیم شاهد تولید خودروهای باکیفیت باشیم.

نماینده سنقر و کلیائی راجع به اینکه تولید و تنوع‌های اخیر محصولات ایران خودرو را چطور ارزیابی می‌کند؟ ادامه داد: قطعاً اتفاقی که در این سال‌ها در شرکت ایران خودرو رخ داده مثبت و رو به جلو بوده و خودروهایی که در این چند سال اخیر رونمایی شده از کیفیت به نسبت خوبی برخوردار بوده‌اند. خدا را شکر ایران خودرو ظرفیت خوبی را برای تولید دارد و در این بین نیاز است دولت و مجلس هم به بهبود این شرایط کمک کنند.

حسینی‌کیا در پایان در رابطه با عملکرد مدیرعامل ایران خودرو گفت: زحمت و تلاشی که آقای مهندس یکه‌زارع در سال‌های اخیر کشیده حقیقتاً شایسته تقدیر است، مخصوصاً اینکه بدهی‌های گذشته ایران خودرو با قطعه سازان تسویه شده است و این اتفاق را من یک کار جهادی می‌دانم. اکنون رابطه ایران خودرو با قطعه سازان یک رابطه دوستانه است و شاید کمتر قطعه سازی باشد که امروز مدعی شود که از مدت‌ها پیش از ایران خودرو طلب داشته است. در حال حاضر مسیر مدیریتی ایران خودرو را منطقی و قابل قبول می‌دانم و امیدوارم این روال با نگاه افزایش کیفیت محصولات همچنان ادامه داشته باشد

دیدگاه شما

آخرین اخبار