امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
26. بهمن 1396 - 9:21   |   کد مطلب: 305244
فرماندار سنقرو کلیایی گفت: در راستای ایجاد اشتغال، از محل تسهیلات روستایی عشایری و فراگیر، در مرحله اول اجرای این طرح تعداد 63 طرح با اعتباری بالغ بر 112 میلیاردریال از طرف دستگاههای اجرایی این شهرستان در سامانه کارا به ثبت رسیده است.

به گزارش سهیل سنقر، یاور محمدی در نشست هم اندیشی با فعالان حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری شهرستان سنقر و کلیایی افزود: متقاضیان استفاده از این تسهیلات، ضمن ثبت نام در سامانه کارا بایستی مستندات خود را به دستگاه های اجرایی مربوطه شامل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری و پارک علم و فن آوری ارائه کنند.
وی با تقدیر از حضور چشمگیر همه اقشار مختلف مردم این شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن گفت: امروز گسترش فضای مجازی موجب کاهش نشست ها و ارتباطات چهره به چهره در خانواده ها و جامعه شده که برای جبران این کمبود، استفاده صحیح از فضای مجازی و اهمیت برگزاری جلسات، نشست ها و افزایش ارتباطات و گفتگوها بایستی فرهنگ سازی شود.
فرماندار سنقرو کلیایی گزارشی از اقدام های انجام شده در شهرستان در حوزه های مختلف را تشریح کرد و گفت: وحدت و همدلی مسئولان ازعوامل اصلی استفاده از ظرفیتهای شهرستان و انجام کارهای پایداردر حوزه های مختلف از قبیل گازرسانی به روستاها، بهداشت و درمان، راه و آب روستایی بوده است.
محمدی، انجام کارهای زیربنایی در یکسال گذشته در سنقر و کلیایی را بیان کرد و گفت: سد جامیشان یکی از ظرفیتهای بسیار مناسب در سنقر و کلیایی است که قبل از آبگیری آن، به منظور دستیابی به اهداف شهرستان در حوزه اشتغال و تولید، برنامه ریزیهای لازم صورت گرفته بود.
وی اظهار کرد: افتتاح طرح پرورش ماهی در قفس در سد جامیشان با اشتغالزایی 10 نفر و قابلیت افزایش ظرفیت تولید تا 300 تن در سال، جذب سرمایه گذار در خصوص احداث مجتمع بزرگ گردشگری با قابلیتهای ویژه و انجام کارهای طراحی و قرار گرفتن در آستانه تصویب این طرح و در دستور کار قرار گرفتن ساخت روستای جدید هدف گردشگری در حاشیه سد جامیشان در چند ماه گذشته انجام شده است.
فرماندار سنقرو کلیایی طراحی و اجرای توسعه پارک بزرگ مجموعه گردشگری سراب با پیش بینی اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال و امکان تخصیص اعتبار هرساله برای توسعه آن را از دیگر اقدام های زیربنایی در سنقر و کلیایی برشمرد.
فرماندار سنقرو کلیایی همچنین از تصویب احداث کشتارگاه صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: با پیگیریهای مکرر و رفع موانع و مشکلات موجود در راستای اجرای این طرح از قبیل تغییر کاربری زمین و اخذ مجوز، طرح مذکور با 440 میلیارد ریال اعتبار در کارگروه سرمایه گذاری استان پذیرفته شده و به بانک کشاورزی معرفی شده است.
وی همچنین از احداث طرح گلخانه 10 هکتاری با اعتبار 300 میلیارد ریال در کنار کشتارگاه صنعتی خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها موجب رونق تولید و اشتغال در این شهرستان خواهد شد.
کلنگ زنی کارخانه تولید قطعات ایران خودرو و سایپا در شهرک صنعتی از دیگر اقدام ها در بحث جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی است که فرماندار سنقر و کلیایی به آن ها اشاره کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار