امروز: پنجشنبه 3 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
11. بهمن 1396 - 11:12   |   کد مطلب: 305196
رئيس اداره حفاظت محيط زيست سنقروکلیایی مطرح کرد؛
دانه پاشی برای پرندگان در شهرستان سنقروکلیایی
سهیل سنقر : در پي بارش برف و در دسترس نبودن غذا براي پرندگان وحشي در شهرستان سنقروکلیایی، محیط بانان و دوستداران طبيعت اقدام به دانه پاشي در طبيعت کردند.

سید رضا چقاکبودی در گفتگو با سهیل سنقر، اظهار داشت : در پي بارش رحمت الهي، پوشيده شدن سطح زمين از برف و در دسترس نبودن غذا براي پرندگان بومي و مهاجر، کارکنان محيط زيست با همکاری شرکت زرین دانه سنقر با حضور در روستاهاي حاشیه شهر اقدام به پاشيدن دانه براي پرندگان کردند. 

 

 

رئيس اداره حفاظت محيط زيست سنقروکلیایی با بيان اينکه پرندگان در فصل سرما بيش از وحوش ديگر آسيب پذير هستند افزود: پرندگان اين روزها نيازمند کمک و حمايت بيشتر مردم براي سپري کردن سرماي زمستان هستند. 

 

 

وي گفت: محيط زيست شهرستان سنقر و کلیایی  با کمک دوستداران طبيعت از ابتداي فصل زمستان تا کنون در چند مرحله با تهيه بذر و خوراک طيور از پرندگان بومي و مهاجر که نياز به حمايت داشته‎اند، پذيرايي کرده است.

 

 

چقاکبودی با بيان اينکه در روزهاي سرد و برفي انواع جانوران بيشتر به سمت روستاها و شهرک‎هاي اطراف مي‎آيند گفت : با کمي پس مانده غذا و خرده‎هاي نان مي‎توان فرصت دوباره زندگي را به جانوران و پرندگان هديه داد و به آنها کمک کرد که سرماي زمستان را سپري کنند. 

 

 

رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان سنقر افزود: پرندگان کوچک و ضعيف علاوه بر غذا براي سرپناه مناسب به گوشه‎اي از ساختمان‎ها پناه مي‎برند که از شهروندان انتظار مي‎رود در اين مدت کوتاه از پرندگان کوچک محافظت نمايند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار