امروز: چهارشنبه 30 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
18. دى 1396 - 12:21   |   کد مطلب: 305112
سهیل سنقر : جلسه کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان سنقروکلیایی با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سهیل سنقر، جلسه کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان سنقروکلیایی با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

 

یاور محمدی در این جلسه افزود:اختصاص تسهیلات ارزان قیمت مناطق روستایی در قالب شهرک های صنعتی و اشتغال فراگیر، بستر مناسبی برای ایجاد تولید و اشتغال در روستاها فراهم کرده است که عملیاتی شدن آن نیازمند کار جمعی و همکاری و همیاری تمامی دستگاههای ذیربط می باشد.

 

 

وی ظرفیت های سرمایه گذاری در شهرستان بخصوص حاشیه سد جامیشان را تشریح کرد و گفت: احداث باغ، کشت گیاهان دارویی و زعفران، کشت گیاهان گلخانه ای و... از قابلیتهای تولید و اشتغال در این شهرستان هستند.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی اصلاح کانالهای کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب، نصب کنتورهای حجمی برای کنترل میزان برداشت چاههای آب کشاورزی، سوق دادن کشاورزان به سمت کشت گیاهان گلخانه ای با مصرف آب کمتر و تولید بیشتر را از نیازهای بخش کشاورزی دانست.

 

 

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم شرایط مهاجرت روستائیان در این شهرستان را بحرانی دانست و گفت: از 237 روستای این شهرستان تعداد 20 روستا فاقد سکنه شده و اگر تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ نگردد با مشکلات بیشتری روبه رو خواهیم شد.

 

 

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نگاه جدی به اصلاح و بازنگری در بیمه محصولات کشاورزی، مورد تایید قرار گرفتن اسناد کشاورزی مشاعی به عنوان وثیقه های بانکی، احداث شهرک های گلخانه ای ، تبدیل بیمه محصولات کشاورز از هزینه ای به درآمدی و... را به عنوان شاخص های رهایی از بحران کاهش جمعیت روستایی ذکرکرد و گفت: از تمامی ظرفیت ها برای افزایش در آمد و رفاه روستائیان بهره گیری خواهیم کرد.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه هم گفت: در خصوص توسعه باغات در حاشیه سد جامیشان، احداث ایستگاه پمپاژ ضروری است که بایستی برای اختصاص اعتبار پیگیری های لازم صورت گیرد.

 

 

شهبازی افزود: قانون حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی فرصت خوبی برای کمک به اشتغال پایدار روستائیان و عشایر است که با ایجاد فضای رقابتی، هر شهرستانی که در این زمینه پیش قدم باشد، بخش دوم تسهیلات  زود تر به آنها پرداخت خواهد شد.

 

 

وی بیان داشت در خصوص توسعه باغهای مدرن، گیاهان دارویی و گلخانه ای، کشت زعفران و اجرای سیستمهای آبیاری تحت فشار هیچ گونه محدودیتی در بحث پرداخت تسهیلات نداریم.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان حرکت به سمت احداث شهرک گلخانه ای را که عملکرد در واحد سطح را به 6 برابر می رساند و موجب کاهش مصرف آب می شود مورد تاکید قرار داد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار