امروز: سه شنبه 5 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
6. دى 1396 - 11:18   |   کد مطلب: 305065
توسط رییس اداره اوقاف سنقروکلیایی در گفتگو با سهیل سنقر تشریح شد؛
گزارش عملکرد اداره اوقاف سنقروکلیایی طی 9 ماهه نخست سال 96
سهیل سنقر : توسط رییس اداره اوقاف سنقروکلیایی در گفتگو با سهیل سنقر گزارش عملکرد این اداره طی 9 ماهه نخست سال 96 تشریح شد.

میثم همتی در گفتگو با سهیل سنقر مهمترین اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقروکلیایی از ابتدای سال تاکنون در حوزه بقاع متبرکه را ساخت 4 چشمه سرویس بهداشتی امامزاده محمود (ع) شیرخان،ساخت ۴ چشمه سرویس بهداشتی امامزاده جهان اراخاتو باوله،نصب ضریح امامزاده محمود (ع) روستای آگاه علیا،گازرسانی به امامزاده هادی به طول ۱۰۰۰متر و گچ کاری ۲۰۰ متر مربع رواق داخلی حرم عنوان کرد.

 

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقروکلیایی بیان داشت : در این راستا فعالیت های حرم مطهر امامزاده احمد (ع) سنقر سنگکاری حرم، ایزوبام، نقاشی درب و پنجره ها، تعویض شیشه ها و ... می باشد.

 

 

همتی در راستای شفافیت مالی و نحوه هزینه کرد عواید غباروبی امامزاده احمد و تمام بقاع افزود : تمام عواید غبارروبی به حساب همان امامزاده بر اساس قوانین و مقررات موجود واریز می گردد و درصدی از آن جهت فعالیت عمرانی، درصدی جهت فعالیت ها و هزینه جاری و مدیریتی و درصدی هم صرف فعالیت های فرهنگی  و قرآنی می گردد و هیچ کس نمی تواند این مقادیر را جا به جا کند و یا صرف امور دیگری در جایی دیگر نماید و همه این ها تحت نظارت انجام می گیرد.

 

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقروکلیایی در خصوص هزینه کرد عواید موقوفات افزود : این عواید جهت اجرای نیت امینانه وقف است که صرف می گردد و هیچ کس چه عقلا چه عرفا و چه قانونا مجاز نیست نیت واقف را تغییر دهد و این سازمان به عنوان یک نهاد امانتدار وظیفه و رسالت خویش می داند که در جهت اجرابی امینانه نیت واقف آن را انجام دهد.

 

 

وی ابراز داشت : هم اکنون بیش از ۸۰۰ نوع نیت وجود دارد و از ابتدای سال تا کنون ۷ مورد وقف جدید ایجاد شده است و از همشریان واقفان گرانقدر انتظار هست با کارشناسان و مشاورین وقف که در اداره وقف حضور دارند  جهت ثبت نیت مشورت نمایند که نیاز های روز در نیات واقفان جدید نیز که شامل علم وفناوری، دارو درمان، فعالیت های ورزشی و فرهنگی ،حمایت از نخبگان و...است نیز وقف های جدید داشته باشیم.

 

 

همتی ابراز داشت : امروزه سازمان اوقاف این فرصت را فراهم کرده است که با هر توان مالی واقف باشیم وقف مشارکتی نمونه بارز این مقوله است که افراد می توانند با خرید سهم و قسمتی از موقوفه به صورت گروهی وقف نمایند و از ثواب آن بهره مند شوند.

 

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد :   کمترین کاری که ما می توانیم و انتظار هست انجام دهیم باید در طول شبانه روز در هر منصب و جایگاهی که هستیم اگر توان مالی هم نداریم شایسته است دقایقی یا ساعتی از آن را وقف امام عصر نماییم که صرفا برای امام زمان باشد حداقل یک گناه را انجام ندهیم و خودمان را وقف امام عصر نماییم.

 

 

همتی در پایان تاکید داشت : باید وقف را به یک گفتمان عمومی تبدیل کنیم وقف می تواند راهکار مناسب در جهت حل مشکلات اقتصادی و راهگشای مسائل روز باشد لذا از تمام صاحب نظران اساتید صاحبان فکر و اصحاب رسانه دعوت می کنیم تا ما را در این امر مهم یاری نمایند.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار