امروز: پنجشنبه 28 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
27. آبان 1396 - 10:34   |   کد مطلب: 304921
سهیل سنقر : فعالان عرصه وقف به مناسبت گرامیداشت هفته وقف با فرماندار شهرستان سنقروکلیایی دیدار کردند.

به گزارش سهیل سنقر، فرماندار سنقرو کلیایی در دیدار با فعالان عرصه وقف در این شهرستان با تسلیت جانباختگان حادثه تلخ زلزله در شهرستانهای غرب استان، اهمیت احیاء سنت حسنه وقف را تشریح کرد.

 

 

یاورمحمدی گفت: افراد خیر، در گذشته به تاسی از سیره ائمه اطهار بخشی از املاک و دارایی خود را در جهت امور خیر برای آیندگان وقف کرده اند و این مسیر بایستی با فرهنگ سازی و ترویج آثار خیرات و برکات وقف، گسترده تر از گذشته در جامعه رواج پیدا کند.

 

 

وی وجود فضای همدلی، محبت، انسانیت و نوع دوستی در نظام اسلامی ایران که موجب احساس بالندگی در کشور شده است را به برکت دین مبین اسلام دانست.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی فعالیتهای قرآنی مجموعه اوقاف را ارزشمند دانست و تقویت این فعالیتها را در مساجد مورد تاکید قرار داد.

 

 

محمدی از اختصاص مبلغ 3 میلیارد ریال در سالجاری برای تعمیر و تجهیز تمامی مساجد سطح شهرستان که اعلام نیاز کرده بودند خبر داد.

 

 

وی حفظ قداست و جایگاه ارزشمند اوقاف را ضروری دانست و گفت: مسیر وقف مشخص و نیت و حق و حقوق واقف نباید نادیده گرفته شود.

 

 

در ادامه این مراسم میثم همتی با اشاره به اهمیت وقف بیان داشت : وقف مقوله ای است که می تواند دستگیر انسان هم در این جهان و هم در جهان ابدی باشد و میراث ماندگاریست که آثار و برکات حتی پس از مرگ انسان دارد.

 

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقروکلیایی بیان داشت : یکی از مهترین رسالت های اوقاف حفظ و حراست حقوق ازموقوفات  و تبلیغ وترویج فرهنگ وقف واجرای امینانه نیات واقف خیراندیشی است که هم اکنون دستشان از دنیا کوتاه شده و چشم امیدشان به موقوفه است
 

 

 

وی تاکید داشت : سازمان اوقاف و امور خیریه بنا به اصل امانتداری متعهد است به وظیفه و رسالت خویش جامه عمل بپوشاند.

 

 

همتی در پایان فعالیتهای اوقاف و امور خیریه این شهرستان در زمینه های اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در طول سال و ساماندهی اسناد موقوفات در سطح شهرستان را تشریح کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار