امروز: شنبه 31 شهريور 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
17. مهر 1396 - 18:05   |   کد مطلب: 304795
با حضور اعضای کمیسیون صنایع ومعادن مجلس؛
مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی سنقروکلیایی مورد بررسی قرار گرفت
سهیل سنقر : ساعاتی قبل با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان سنقروکلیایی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سهیل سنقر، با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان سنقروکلیایی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

در این نشست عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، رضا علیزاده نائب الرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، محسن صالح نیا معاون امور صنایع و معادن وزارت صنعت ، شهریار طاهرپور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت ، محمدرضا رمضانی معاونت پارلمانی اتاق بازرگانی و هاشم یکه زارع مدیرعامل ایرانخودرو حضور داشتند.

 

 

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در این نشست بیان داشت : در شهرستان سنقروکلیایی ما صنعتی نداریم ‌که به آن به بالیم و در این راستا شما را دعوت کرده ایم تا محرومیت های سنقروکلیایی را از نزدیک ببینید.

 

 

نماینده مردم سنقروکلیایی ادامه داد : کارگاه های تولیدی این شهرستان یا تعطیل و یا در آستانه تعطیلی هستند همانند آسانسور سازی و دیگر بخش های تولیدی شهرک صنعتی سنقر که با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند.

 

 

حجت الاسلام حسینی کیا خاطر نشان کرد : ستاد تسهیل علی رغم کمک های متوسطی که داشته اند اما نتوانسته اند مشکلات را حل کنند و باید مطالبات و کارمزد بانکی کارگاها فریز شوند.

 

 

وی با اشاره به راه اندازی کار خانه ایران خودرو در استان و شهرستان صحنه گفت: با توجه با افزایش تولید این کارخانه لازم است از ظرفیت شهرک صنعتی سنقرو کلیایی برای راه اندازی کارخانه تولید قطعات بهره گیری شود.

 

 

فرماندار شهرستان سنقروکلیایی در این نشست، ظرفیتهای تولید و اشتغال شهرک صنعتی، کشاورزی و فرش دست باف را در سنقرو کلیایی تشریح کرد و گفت: کمبود نقدینگی، حق بیمه ،مالیات های سنگین ،سودبالای بانکی از مهمترین مشکلات تولید کنندگان این شهرستان است که موجب تعطیلی و یا فعالیت با حد اقل ظرفیت آنها شده است.

 

 

یاور محمدی در ادامه افزود: سرمایه در گردشهای اندک با بهره کم می تواند بخشی از مشکلات این واحد ها را رفع نموده و ادامه حیات را به آنها بازگرداند.

 

 

یکه زارع مدیر عامل کارخانه ایران خودرو نیز در این جلسه از تضمین خرید قطعات به مدت 10 سال در صورت عملی شدن احداث کارخانه تولید قطعات خودرودر شهرک صنعتی سنقرو کلیایی توسط سرمایه گذار خبر داد.

 

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در سخنانش نام گذاری سالهای گذشته به نام اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب و تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تلاش دولت برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را از نشانه های رفع مرحله به مرحله مشکلات تولید کنندگان و اشتغالزایی دانست.

 

 

اکبریان از اجرای طرح حمایت از هنرمندان و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد معافیتهایی در زمینه حذف مالیات خبر داد.

 

 

وی گفت : برای رفع مشکلات تولید کنندگان جلسه ویژه  و خاصی در خصوص سنقرو کلیایی در تهران برگزار می کنیم.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار