امروز: پنجشنبه 28 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
31. شهريور 1396 - 14:41   |   کد مطلب: 304739
سهیل سنقر : حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سنقروکلیایی گفت : رمز اقتدار و سربلندی ایران اسلامی در گرو تداوم فرهنگ عاشورایی است.

به گزارش سهیل سنقر، حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه  تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم فرصتی مناسب برای تبین فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورا به نسل جدید انقلاب اسلامی است، گفت: کشور بنام امام حسین (ع) زنده نگه داشته شد و دوران دفاع مقدس هم که ریشه درقیام اباعبدالله الحسین (ع) دارد برای اینکه تدین و رشادت و ایمان شهدا و جانبازان دوران دفاع مقدس به نسل جدید انتقال یابد، باید زنده نگه داشته شود.    

 

 

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی بیان داشت : امروز دشمن قصد دارد مردم را نا امید و از نظام جدا نماید و آنچه که می تواند این توطئه های شوم را خنثی کند، زنده نگه داشتن حماسه های دفاع مقدس و آشنا نمودن نسل امروز ما با چگونه زندگی کردن و چگونه جنگیدن شهدای والامقام است.

 

 

وی افزود : محرم و صفر به طور عام و عاشورا به طور خاص از فرصت های ویژه ای است که با وجود همه تلاشهایی که برای شناختن آن صورت گرفته هنوز ابعاد مهمی از هویت واقعی عاشورا، زیرساختهای فکری، معنوی و اعتقادی آن ناشناخته است که اگر این ابعاد مهم تبیین شود و در قلب و عمل ما محقق شود آثار و برکات بسیار گرانبها تری را همراه خواهد داشت.

 

 

حجت الاسلام صفدری سخنان مضحک رئیس جمهور امریکا در مجمع سازمان بین الملل را بخاطر شکست امریکا در ایران عنوان کرد و افزود : ترامپ در سازمان ملل دست به یک بازی مضحک زد و بار دیگر تلاش کرد تا از ایران یک چهره نادرست نشان دهد.    

 

وی با مثبت خواندن مواضع رئیس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت : رئیس جمهور آمریکا در سخنان بی منطقش در حالی می خواهد ملت ایران را نجات دهد که هیچ صحبتی در دفاع از مردم مظلوم میانمار نکرد و سخنان غیرمنطقی او همراه با عصبانیت، نشان می دهد که همه راه هایی که برای شکست ایران اسلامی در پیش گرفته اند با شکست مواجه شده است.

 

 

وی افزود: مسلما به یاوه گویی‌های مسئولان آمریکایی و اسرائیلی باید پاسخ قاطع داده شود ترامپ باید متوجه شود اظهارات گستاخانه اش بی پاسخ نمی‌ماند.     

 

 

امام جمعه سنقروکلیایی با اشاره به اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید از اولیای دانش آموزان خواست تا همکاری لازم با آموزش و پرورش داشته باشند تا در سنگر علم و دانش حضور فعال و تاثیر گذاری صورت گیرد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار