امروز: پنجشنبه 28 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
29. شهريور 1396 - 10:37   |   کد مطلب: 304732
رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی خبر داد؛
مهار آتش سوزی در 14 هکتار از مراتع بخش کلیایی شهرستان سنقروکلیایی
سهیل سنقر : رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی از مهار آتش سوزی در 14 هکتار از مراتع بخش کلیایی شهرستان سنقروکلیایی خبر داد.

محمد افشاری مقدم در گفتگو با سهیل سنقر اظهار داشت : از ساعت 20 شب گذشته آتش سوزی در اراضی کشاورزی روستای هفت آَشیان سنقروکلیایی که بصورت جار بوده است اتفاق افتاد و در حدود ۱۲ هکتار را در بر گرفت و به مراتع حاشیه اراضی کشاورزی سرایت و حدود 2 هکتار از مراتع را هم به کام خود کشید که به علت حضور سریع پرسنل منابع طبیعی طی عملیات 3 ساعته مهار گردید.

 

 

وی علت آتش سوزی را جارسوزی عنوان کرد و افزود : در خصوص جار سوزی ادارات ذیربط می بایست از مضرات آن و آسیب هایی که به محیط زیست و بویژه آلودگی هوا و نابودی مواد آلی خاک و میکروارگانیسم های آن کشاورزان را آگاه نموده و در حال حاضر می بایست برخورد قانونی با توجه به قوانین موجود انجام شود.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی بیان داشت : بخشداری محترم کلیایی از طریق اعزام خودرو آتش نشانی نقش موثری در اطفا حریق داشتند.

 

 

وی در ادامه تاکید داشت : برخورد قانونی با افرادی که جار سوزی می کنند از طرف ادارات مرتبط بویژه جهاد کشاورزی و محیط زیست و فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری از این امر موضوع مهمی است که باید در دستور قرار گیرد.

 

 

افشاری مقدم خاطر نشان کرد : در صورت سرایت آتش از مزارع به اراضی منابع طبیعی اداره منابع طبیعی برابر قوانین مدون شده از جمله ماده ۴۷ و ۴۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع با متخلفین برخورد خواهد کرد.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سنقروکلیایی در پایان ابراز داشت : در سال جاری یک مورد شناسایی افراد متخلف انجام و پرونده قضایی نیز تشکیل شده است.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار