امروز: پنجشنبه 28 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
27. شهريور 1396 - 12:37   |   کد مطلب: 304728
سهیل سنقر : فرماندارسنقرو کلیایی گفت: مشکلات مطرح شده از طرف اعضاء شرکت تعاونی آب بران و کشاورزان بهره مند ازآب پایین دست سد شهدا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش سهیل سنقر، فرماندار سنقروکلیایی در نشست بررسی مشکلات کشاورزان دشت سطر از تحت پوشش قرار گرفتن ۲ هزارو ۶۰۰ هکتار از اراضی این دشت ازآب سد و تبدیل آنها از دیم به آبی در سالهای اخیر خبر داد و گفت: ۷۰۰ هکتار آن در سال گذشته تعیین تکلیف شده و بقیه آن هم در سال۹۶بایستی تعیین تکلیف شود.

 

 

یاور محمدی با بیان اینکه انتقال آب از محل سد تا ورودی ایستگاهها به عهده آب منطقه ای می باشد گفت: هزینه های مربوط به نگهداری و مراحل بعد از آن تا اراضی کشاورزی به عهده کشاورزان می باشد.

 

 

وی کمک به رفع مشکلات مربوط به تامین این هزینه ها را از درخواستهای اعضأ تعاونی آب بران عنوان کرد و گفت: بر اساس تعهدات وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، هزینه ها بایستی مشخص شود و پیگیری های لازم برای تقلیل سهم کشاورزان از پرداخت این هزینه ها در صورت امکان انجام خواهد شد.

 

 

محمدی از تشکیل اکیپی برای شناسایی نقص ها در خط انتقال آب از سد شهدابه سمت دشت سطر وپیگیری و کمک برای رفع آنها خبر داد.

 

 

وی اهمیت کمک های کشاورزان را برای رفع مشکلات مورد تاکید قرار داد و گفت: برای استفاده بهینه از اراضی کشاورزی و برداشت حد اکثر محصولات از لحاظ کیفیت و کمیت، استفاده از روشهای نوین کشاورزی ضروری است.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار