امروز: شنبه 31 شهريور 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
8. شهريور 1396 - 11:20   |   کد مطلب: 304654
با حضور معاونین فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛
مسائل و مشکلات هنرمندان شهرستان سنقروکلیایی مورد بررسی قرار گرفت
سهیل سنقر : با حضور معاونین فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مسائل و مشکلات هنرمندان شهرستان سنقروکلیایی مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش سهیل سنقر، با حضور معاونین فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و جمعی از هنرمندان شهرستان سنقروکلیایی پاره ای از مشکلات هنرمندان و نویسندگان شهرستان ، مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

 

 

این جلسه با حضور خانم محمدی معاونت فرهنگی مطبوعاتی ،خرسند پور معاونت هنری سینمایی ، تمری رییس اداره فرهنگی، حیدریان رییس اداره سینمایی و محمدرضا کماسی رییس اداره شهرستان سنقروکلیایی و نیز جمعی از اهالی فرهنگ و هنر شهرستان سنقروکلیایی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی برگزار گردید. 

 

 

در ابتدای این نشست کماسی ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از حضور معاونین اداره کل استان در شهرستان، به ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته و مشکلات پیش روی این اداره پرداخته و حمایت از انجمن ها و تخصیص اعتبار استانی برای فعالیت آنها جهت ارائه کارایی مفید این انجمنها را  بسیار مهم دانستند.

 

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقر در ادامه با تاکید بر اهمیت آموزش صحیح و کیفی هنرجویان و افراد علاقمند به این عرصه، کمبودهای آموزشی و تجهیزاتی را یکی از کمبودهای شهرستان دانسته که می بایست مورد توجه جدی اداره کل استان قرار بگیرند. 

 

 

در ادامه خانم محمدی توجه ویژه به شهرستانها را از مهمترین برنامه های خود دانسته و تاکید داشتند که در این راه و جهت برگزاری برنامه های فرهنگی ادبی هیچگونه محدودیت  نداشته و از برنامه های پیشنهادی ادارات و انجمنهای فعال حمایت خواهیم کرد. 

 

 

معاونت فرهنگی مطبوعاتی اداره در ادامه این سخنان برگزاری کارگاههای آموزشی را یکی از برنامه های اصلی امسال در شهرستانها و استان دانست و از هنرمندان و نویسندگان خواستند که امر آموزش را در اولویت کارهای خود قرار دهند چرا که اگر آموزش نباشد ما باید به همین تعداد هنرمند و نویسنده بسنده کنیم و این برای فرهنگ و هنر ما بسیار خطرناک و ناخوشایند خواهد بود.

 

 

ایشان در ادامه ضمن مطرح کردن دبیرخانه های دائمی در شهرستانها از ریاست اداره در خواست داشتند که تشکیل یکی از این دبیرخانه های دائمی را در سنقر پیگیری کنند. 

 

 

سپس خرسند پور به عنوان معاون هنری سینمایی اداره کل ضمن پاسخ دادن به بخشی از سوالات هنرمندان از همگان خواستند که تبادلات فرهنگی و هنری بین شهرستانهای استان را بیشتر کنند چرا که در گرو این تبادلات است که بخشی از مشکلات هر شهرستان  خود را نشان خواهد داد و می توان آنها را حل وفصل کرد. 

 

 

وی برگزاری کارگاههای آموزشی کوتاه مدت را در سطح شهرستانها مورد تاکید و حمایت اداره کل قرارداده و آنرا گامی موثر در روند روبه رشد هنر در شهرستانها دانستند.

 

 

معاونت هنری اداره کل در ادامه بخشی از مشکلات مربوط به عرصه هنر را ناشی برداشت های شخصی و غیر کارشناسانه دانسته و تاکید داشتند در عرصه هنر باید نگاه باز و تخصصی داشته باشیم و از پیش داوریهای شخصی جلوگیری کنیم. 

 

 

در پایان هنرمندان و نویسندگان حاضر در جلسه به طرح مشکلات و دغدغه های فرهنگی هنری خود پرداختند که از طرف مسئولین جلسه مورد توجه قرار گرفت و قول بررسی و حل و فصل این مشکلات به آنها داده شد.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار