امروز: دوشنبه 4 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
26. مرداد 1396 - 12:44   |   کد مطلب: 304618
سهیل سنقر : آزادگان سر افراز سنقرو کلیایی به مناسبت گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش سهیل سنقر، آزادگان سر افراز سنقرو کلیایی به مناسبت گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

 

امام جمعه سنقرو کلیایی صبح امروز در مراسم تجلیل از آزادگان در محل بنیاد شهید و امور ایثار گران سنقرو کلیایی باتبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: حماسه صبرو مقاومت آزادگان در طول دوران اسارت، در تاریخ ماندگار خواهد شد.

 

 

حجت الاسلام مجید صفدری افزود: آزادگان ایران اسلامی با پیروی از پیامبرگرامی اسلام و یاران ایشان که در شعب ابی طالب به مدت 3 سال در محاصره بودند، باصبر ستودنی که داشتند ازشرایط بحرانی سرافراز بیرون آمدند.

 

 

وی عدم سستی و افسردگی و شکر گذاری به درگاه پروردگار را از خصوصیات انسان صابر دانست و گفت: آزادگان سر افراز این خصوصیات را داشتند و توانستند به پیروزی بزرگ دست یابند.

 

 

امام جمعه سنقرو کلیایی با بیان اینکه آزادگان دوران بسیار سختی را تحمل کرده اند گفت: امروز کار آنها تمام نشده و هرجایی که انقلاب و ولایت به آنها نیاز داشته باشد بایستی حضور داشته باشند و باری از دوش انقلاب بردارند.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی هم با تشریح شرایط زندگی بسیار دشوار مردم در دوران جنگ تحمیلی و رنج آن زمان گفت: شرایط آزادگان در بند و اسارت دشمن بسیار دردناک تر و دشواررتر بوده که توانستند با صبرو ایمان و توکل به خدا وند این ناملایمات را با سر بلندی و پیروزی سپری کنند و به میهن خود باز گردند.

 

 

یاورمحمدی افزود: آزادگان در سال 69 با ورود سرافرازانه خود به خاک ایران اسلامی شورو نشاط قابل توجهی را به کشور و مردم بخشیدند و فضای معنوی، همراه با امید به جامعه تزریق شد و آنها به عنوان الگوی صبرو بردباری برای مردم به ویژه جوانان قرار گرفتند.

 

 

قدردانی از آزادگان سرافراز با اهدا هدایا و لوح تقدیر و اعزام آنها به اردوی تفریحی توسط بنیاد شهید و امور ایثار گران از دیگر برنامه های این مراسم ارزشمند بود.

 

 

سنقرو کلیایی با 82 هزار نفر جمعیت درفاصله 85 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و 417 شهید معرکه و 56 آزاده سرافراز را تقدیم نظام اسلامی ایران کرده است.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار