امروز: دوشنبه 4 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
26. مرداد 1396 - 8:48   |   کد مطلب: 304616
به بهانه ی سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی؛
آزاده سنقری که 3 سال مفقودالاثری خود را در زندانهای تکریت عراق سپری کرد
سهیل سنقر : علی رضا خادمی یکی از جانبازان شهرستان سنقروکلیایی است که در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کرد و در جریان نبرد رو در روی، با دشمن جنگيد و پس از مقاومت به اسارت نیروهای رژیم بعثی عراق درآمد که پس از 3 سال مفقودالاثری سر از زندان های تکریت عراق در آورد در ادامه گفتگوی با وی خواهیم داشت

به گزارش سهیل سنقر، علی رضا خادمی یکی از جانبازان شهرستان سنقروکلیایی است که در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کرد و در جریان نبرد رو در روی، با دشمن جنگيد و پس از مقاومت به اسارت نیروهای رژیم بعثی عراق درآمد که پس از 3 سال مفقودالاثری سر از زندان های تکریت عراق در آورد در ادامه گفتگوی با وی خواهیم داشت.

 

 

علیرضا خادمی در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر اظهار داشت : در منطقه عملیاتی نفت شهر و سومار در دوران هشت سال دفاع مقدس به دفاع از آرمانهای امام خمینی (ره) و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام پرداختیم و تا آخرین فشنگ در برابر بعثیون ایستادیم و عقب نشینی نکردیم و در تک دشمن بر اثر مجروحیت به اسارت دشمن در آمدیم.

 

 

وی با بیان اینکه به مدت 3 سال مفقودالاثر بودم ادامه داد : خداوند نظرش این بود که ما زنده بمانیم و در مراحل زندگی مورد امتحان دیگری قرار بگیریم ما را به زندان تکریت عراق  منتقل کردند به دلیل اینکه مفقودالاثر بودیم تا پایان اسارت هیچ کسی از ما اطلاعی نداشت.

 

 

این آزاده سرافراز سنقری بیان داشت : عراقی ها اسرایی که صلیب سرخ آنها را ثبت نام نکرده بود تا پای مرگ شکنجه می کردند زندان تکریت نزدیک بادیه الشام قرار داشت و هوای آنجا بسیار گرم بود طوری که انگار از در و دیوار خاک و شن می بارید و در محلی به اسارت بودیم همانند مرغداری بود بخاطر اینکه از دید سازمانهای بین المللی دور بماند آنطور طراحی شده بود.

 

 

وی خاطر نشان کرد : در بدترین وضعیت بهداشتی در اسارت بودیم به دلیل مفقودالاثری مقدور نشد که به زیارت عتبات و عالیات برویم ولی در هر حال در عبادت و راز و نیاز خداوند و امامان معصوم ما را کمک می کردند

 

 

خادمی افزود : سالهای سخت اسارت سرشار بود از خاطراتی که می توان از آنها کتاب ها داستان نوشت و آزادگان خیلی خوب دوران اسارت را تحمل  کردند ،سخت ترین لحظه اسارت خبر دار شدن از رحلت امام خمینی (ره) بود آزادگان در شرایط بسیار سخت دوران اسارت با هم بودند بیاد هم بودند و برادر هم بودند و در برابر دشمن قد علم کردیم و دشمن را به زانو در آوردیم.

 

 

این جانباز دوران دفاع مقدس در ادامه ابراز داشت : تا اینکه در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۶۹ آزاد شدیم و با استقبال عظیم هم میهنان عزیز و همشهریان به شهرستان سنقروکلیایی بازگشتیم شجاعت پایمردی و ایستادگی آزادگان در دوران اسارت در برابر دشمن باعث سرافرازی ملت بزرگ ایران شد.

 

 

وی تاکید داشت : آزادگان در طول دوران اسارت با تحمل انواع شکنجه ها با افتخار و سربلندی به ایران اسلامی بازگشتند آزادگان الگوی تمام قد غیرت و عزت و شرافت هستند که با تحمل مشقت ها و ناملایمات هرگز از باورها و اعتقادات خود عقب نشینی نکردند. 

 

 

خادمی افزود : آزادگان با معرفتی الهی که درونی شده بود در راه اسلام و آزادگی قدم برداشتند و در ضمن راس قله ایثار شهادت است همه ی ایثارگران برای رسیدن به شهادت تلاش زیادی کردند رشادت حریت و از خود گذشتگی  از خصوصیات بارز آزادگان است.

 

 

وی در پایان بیان داشت : آزادگان در چنگال خونین یک خون آشام بودند و با خودگذشتگی از دین و کشور دفاع کردند و مثل آن را در عاشورا و صدر اسلام می توان دید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار