امروز: چهارشنبه 30 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
27. تير 1396 - 11:00   |   کد مطلب: 304506
در راستای اجرای مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه انجام گرفت؛
کلنگ زنی مجتمع فرهنگی هنری شهر سنقر با اعتبار 15 میلیارد ریال
سهیل سنقر : احداث مجتمع فرهنگی و هنری سنقرو کلیایی در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و سالنی با ظرفیت 540 نفرو اعتباراولیه 15 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری در شهرک ولیعصر(عج) سنقرو کلیایی آغاز شد.

به گزارش سهیل سنقر،  احداث مجتمع فرهنگی و هنری سنقرو کلیایی در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و سالنی با ظرفیت 540 نفرو اعتباراولیه 15 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری در شهرک ولیعصر(عج) سنقرو کلیایی آغاز شد.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی در مراسم کلنگ زنی مجتمع فرهنگی و هنری سنقرو کلیایی گفت: با توجه به گذشت 7 سال از سفر پرخیرو برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه به دلیل عدم وجود زمین مناسب در مرکز شهر و جلوگیری از برگشت اعتبار تخصیص یافته و سکونت یک سوم جمعیت شهر در شهرک ولیعصر(عج)، این زمین برای ساخت مجتمع در نظر گرفته شد.

 

 

یاور محمدی این مجتمع فرهنگی و هنری را به لحاظ معماری یکی از پروژه های زیبای استان کرمانشاه دانست و گفت: ساخت مجتمع ها فرهنگی و هنری در برنامه های پنجم و ششم از طرح های مورد توجه دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس بوده که این پروژه نیز با پیگیریهای نماینده مردم سنقرو کلیایی و مساعدت شهر داری به مرحله اجرا رسیده است.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی مجتمع فرهنگی و هنری را مکانی برای فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی توسط کانون های هنری، سازمان های مردم نهاد، هیات های مذهبی و... مناسب دانست و گفت: این مکان ها متعلق به هنرمندان است و ساماندهی و فعالیتها هم توسط آنها انجام می شود.

 

 

امام جمعه سنقرو کلیایی نیز از تمامی دست اندرکارانی که اجرای پروژه مجتمع فرهنگی و هنری را به سرانجام رساندند قدردانی کرد و لزوم تقویت فرهنگ و گسترش آنرا برای حفظ آداب و رسوم ایران اسلامی ضروری دانست.

 

 

حجت الاسلام مجید صفدری توجه ویژه به ظرفیتها و استعدادهای فرهنگی و هنری شهرستان را مورد تاکید قرار داد و تسریع در ساخت این مجتمع را خواستار شد.

 

 

نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی نیز ازارتقاء اعتبار اولیه این مجتمع که در سال 1390 مبلغ 4 میلیارد ریال بوده به 15 میلیارد ریال خبر داد و از تامین زمین توسط فرماندار و شهردار  در اسرع وقت به عنوان یک حرکت جهادی یاد کرد.

 

 

سید جواد حسینی کیا با بیان اینکه ساخت این مجتمع از محل سفر مقام معظم رهبری بوده است، نامگذاری آن را به نام ولایت پیشنهاد کرد و از تمامی هنرمندان، فرهیختگان و فرهنگیان شهرستان خواست از ظرفیتهای فرهنگی، هنری و علمی برای ارتقاء سنقرو کلیایی که یک شهرستان فرهنگی، دینی و مذهبی است گام بردارند.

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هم از کمبود اعتبارات فرهنگی و هنری به عنوان مشکلات فعالیت در بخش نرم افزاری دراین حوزه خبر داد و گفت: مامعتقد به کار دولتی نیستیم و فرهنگ را باید به سمت مردمی بودن پیش ببریم و برای ارتقاء آن بایستی تمامی افراد جامعه نقش داشته باشند.

 

 

حجت الاسلام جعفری از ساخت مجتمع فرهنگی و هنری بسیار بزرگ در کرمانشاه و 7 مجتمع دیگر در شهرستان های استان خبر داد و گفت: در صورت به بهره برداری رسیدن این مجتمع ها، سرانه این استان در کشور رشد قابل ملاحظه ای خواهد د اشت.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار