امروز: سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
12. تير 1396 - 10:55   |   کد مطلب: 304435
سهیل سنقر : سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنقروکلیایی در گفتگو با سهیل سنقر از تعیین تکلیف قتل دختر 17 ساله پس از گذشت ده سال تا دستگیری قاتل جسد کشف شده در روستای الیاسان سنقروکلیایی خبر داد.

یزدان نوری زاده در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت : همکاران ما در سراسر کشور با تلاش مداوم و خستگی ناپذیر در حال خدمت رسانی به مردم هستند و حجم بسیار بالای پرونده ها مانع عدالت گستری این نهاد متعلق به مردم نخواهد شد.

 

 

عدالت و امنیت مهمترین رسالت دستگاه قضا است

 

 

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنقروکلیایی با اشاره به اینکه عدالت و امنیت مهمترین رسالت دستگاه قضا است ابراز داشت :با توجه به اینکه نرخ وقوع جرم در شهرستان سیر نزولی داشته است و با اقداماتی که در چند سال اخیر در مجموعه ی دادگستری استان و البته شهرستان سنقر صورت گرفته است شاهد اتفاقات خوب و مثبتی بوده ایم که نشان از افزایش امنیت روانی و حقیقی در جامعه دارد.

 

 

وی ادامه داد : نگاه جدی تر در جاری سازی مؤلفه های جرم شناختی و جامعه شناختی و بررسی معضلات شهرستان در جلسات آسیب شناسی اجتماعی به ما کمک کرده تا هم نگاه دقیق و منطقی تری از جنس جرائم ارتکابی در شهرستان داشته باشیم و هم در برخورد با این گونه جرائم پیش دستی نموده و از وقوع بسیاری از آنها جلوگیری نماییم و این بدین معناست که توانسته ایم بسیاری از جرایم مختلف را قبل از وقوع در نطفه خفه کنیم.

 

 

این مقام قضائی تصریح کرد : متأسفانه در طول یک سال اخیر شاهد وقوع چند فقره قتل عمدی بوده ایم که خوشبختانه با توجه به آمادگی دادگستری سنقر و نگاه تیزبینانه همکاران ما در دادسرا در تمامی موارد در همان ماه اول کشف و قاتل شناسایی و به سرعت دستگیر شده است بطوریکه نرخ کشف چنین جرائمی در شهرستان100 درصد شده است.

 

 

وی در ادامه افزود : نقطه مطلوب تر آن است که چنین جرائمی اصلاً به وقوع نپیوندد اما از نگاه جرم شناسان، بسیاری از این جرائم،معلول و مولود غلیان احساسات کنترل نشده ی فرد مرتکب بوده که نتوانسته خشم خود را کنترل کند و در اصطلاح تمامی این جرائم جزء قتل های احساسی و هیجانی بوده و این طور نبوده که از قبل فردی تصمیم به این جرم گرفته باشد.

 

 

تعیین تکلیف پرونده قتل دختر 17 ساله سنقری پس از گذشت ده سال

 

 

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنقروکلیایی در ادامه بیان داشت : در سال گذشته تلاش شبانه روزی باعث شد تا قاتل دختربچه ی معصوم در کمتر از یک هفته شناسایی و دستگیر و مجازات وی در کوتاه ترین زمان ممکن به اجرا در آید در آن یک ماه همکاران بنده تمام اهتمام خود را بر به سرانجام رساندن این پرونده مصروف داشتند و عملکرد مجموعه قضایی و انتظامی در این باب در سطح کشور منحصر به فرد بود پس از آن نیز تمامی موارد قتل عمد به سرعت و با موفقیت تکمیل شد و تا امروز پرونده ای بلاتکلیف باقی نمانده است.

 

 

وی ابراز داشت : در همین اثنا تلاش ما در خصوص کشف پرونده های قدیمی نیز رضایت بخش بوده و علاوه بر اینکه در تمام موارد تحقیقات از شتاب چند برابری برخوردار شده یک مورد از قتل های سال 1386 که در آن جسد دختری 17 ساله در یکی از باغهای اطراف شهر سنقر کشف شده بود پس از ده سال به ثمر نشست و قاتل به جرم خود اعتراف نموده و پرونده تعیین تکلیف شد.

 

 

دستگیری قاتل جسد کشف شده در روستای الیاسان سنقروکلیایی

 

 

نوری زاده در ادامه گفتگو با سهیل سنقر خاطر نشان کرد : در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان سالجاری نیز جسد مردی حدودا شصت ساله که در یکی از زمین های کشاورزی در حوالی روستای الیاسان دفن شده بود کشف گردید که در کمتر از 24 ساعت هویت مقتول شناسایی و در کمتر از 4 روز قاتل با رصد اطلاعاتی مأمورین نیروی انتظامی در اصفهان دستگیر شد.

 

 

وی در ادامه تاکید داشت : این نکته بدین معناست که دستگاه قضایی در بالاترین آمادگی در برخورد و مقابله با جرائم قرار دارد و کوچکترین ناهنجاری که برای امنیت، آرامش و زندگی مردم، ایجاد مزاحمت کند به شدت پاسخ خواهد داد این هشدار، شامل موارد انگشت شماری از رفتارهای هیجانی در تظاهر و قدرت نمایی با چاقو نیز می شود که جسته گریخته و هرچند مدت یکبار ممکن است واقع شود.

 

 

وی در همین راستا اذعان داشت : تمامی افرادی که در منازعه های دسته جمعی شرکت داشته اند و تمامی افرادی که در ناهنجاریها، چاقو به همراه داشته اند راهی زندان شده اند و جز چند مورد اندک که باگذشت مدتی نسبتاً طولانی از زندان بطور موقت آزاد شده اند تا منتظر محاکمه و مجازات نهایی باشند سایر مرتکبین در زندان به سر می برند.

 

 

رئیس دادسرای شهرستان سنقروکلیایی در پایان بیان داشت : از مردم فهیم و فرهیخته ی شهرستان سنقروکلیایی تقاضا داریم؛ اتفاقات و ناراحتی های جزئی و قابل حل و فصل را تا حد امکان بین خود، حل و فصل نمایند و در برابر ناملایمات کوچک سعه صدر و گذشت بیشتری از خود نشان دهند چرا که پرونده های خرد و ناچیز بخش مهمی از وقت و انرژی ما را به خود مشغول می کند در نتیجه فرصت رسیدگی سریعتر و دقیق تر به پرونده های مهم تر را با محدودیت و اخلال مواجه می کند پرونده ی مهمی که شاید مربوط به خود شما مخاطب محترم باشد.

 

 

وی ادامه داد : با این حال زمان و سرعت رسیدگی به پرونده های کیفری در شهرستان نسبت به متوسط کشوری بسیار بالاتر بوده و در استان نیز به الگو بدل شده است مردم عزیز می توانند خدمتگزاران خود را در رسیدن سرعت پرونده ها به چند هفته یاری نمایند.

 

 

در پایان باید این نوید را به مردم انقلابی سنقر داد که مجموعه ی قضایی شهرستان به دور از هرگونه هیاهو بصورت مستمر و منسجم در اتاق فکر خود در حال بررسی چند طرح برای ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر است که ان شاءالله خبرهای خوش آن را به زودی خواهیم شنید.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار