امروز: شنبه 27 بهمن 1397
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
6. فروردين 1396 - 13:18   |   کد مطلب: 304020
سهیل سنقر : حجت الاسلام خطیبی با تاکید بر این که مردم باید برای تقویت اقتصاد داخلی و تولید ملی، از خرید کالاهای خارجی و قاچاق خود داری کنند، ابراز داشت: خرید محصولات و تولیدات داخلی مزایای بسیاری به دنبال دارد و یکی از مهم ترین و اصلی ترین آنها، ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور می باشد.

به گزارش سهیل سنقر، حجت الاسلام مهدی خطیبی، در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت امام خمینی (ره ) شهرستان سنقر با اشاره به نامگذاری امسال از سوی امام خامنه ای به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، اظهار داشت: در نظام اسلامی برای پیشرفت از جهات مختلف به ویژه بحث اقتصادی باید دولت با برنامه ریزی درست و با توجه به ظرفیت های موجود و پتانسیل جامعه، مردم را به سمت مشارکت و همکاری بکشاند و این انگیزه مهم را در آنها زنده کند.

 

 

مولف کتاب «معیارها و شاخص های اسراف» ادامه داد : نباید امور اقتصادی به دست افراد غیر کارشناس و ناکارآمد بیفتد، زیرا در این صورت باید منتظر عواقب آن که ضربات مهلکی بر اقتصاد کشور است، باشیم.

 

 

وی افزود: باید اطلاعات مردم در حوزه اقتصاد را بالا برد و احساس مسئولیت در آنها ایجاد کرد، همچنین باید اعتماد آحاد جامعه در بحث اقتصاد و نسبت به تولیدات داخلی جلب شود.

 

 

حجت الاسلام خطیبی تصریح کرد: باید دست مفسدان اقتصادی و منفعت طلبان را کوتاه کرد، چرا که عملکرد این افراد باعث یاس و ناامیدی مردم می شود، لذا دولت باید در این زمینه قاطعانه عمل کند.

 

 

 کارشناس اقتصاد اسلامی با تاکید بر این که مردم باید برای تقویت اقتصاد داخلی و تولید ملی، از خرید کالاهای خارجی و قاچاق خود داری کنند، ابراز داشت: خرید محصولات و تولیدات داخلی مزایای بسیاری به دنبال دارد و یکی از مهم ترین و اصلی ترین آنها، ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور می باشد.

 

 

حجت الاسلام خطیبی در ادامه با اشاره به اینکه کارخانجات داخلی هم وظیفه دارند که محصولات با کیفیت بالا تولید کنند، گفت: تولیدکنندگان باید کیفیت تولیدات خود را در سطح جهانی بالا ببرند تا بتوانند با رقبای خارجی رقابت کنند.

 

 

وی در پایان، تحقق شعار سال را نیازمند تلاش جهادی مسئولان دانست و گفت: در حکومت اسلامی نباید افراد را تخریب کرد، بلکه باید عملکرد را دید و ضعف ها را کارشناسانه نقد و بررسی کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار