امروز: شنبه 27 بهمن 1397
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
29. آذر 1395 - 11:57   |   کد مطلب: 303633
سهیل سنقر : با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسین دهنوی همایش "سبک زندگی اسلامی بر اساس آموزه های قرآنی" در شبستان حرم مطهر امامزاده احمد علیه السلام شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد.

به گزارش سهیل سنقر،  با حجت‌الاسلام والمسلمین حسین دهنوی همایش "سبک زندگی اسلامی بر اساس آموزه های قرآنی" در شبستان حرم مطهر امامزاده احمد علیه السلام شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام دهنوی در این مراسم اظهار داشت : قوای متعددی در خلقت انسان وجود دارد، هرکدام نقاط فضیلت دارند و هرچه از حد اعتدال خارج می شود و در آن افراط و تقریط صورت می گیرد، به رذیلت اخلاقی تبدیل می شود یعنی هرکدام از قوای انسانی یک فضیلت و دو رذیلت دارند و نیاز است با میانه روی در کارها همواره در وضعیت فضیلت باقی بمانند.

 

 

 

وی ادامه داد : در سبک زندگی اسلامی باید در نظر داشت که یک زندگی،زمانی خوب می باشد که همانند گفته قرآن به پیامبر عظیم الشان اسلام، شامل مجموعه ای از مکارم اخلاقی باشد.

 

 

 

این کارشناس خانواده ابراز داشت :  سبک زندگی مجموعه ای ترکیب یافته از آداب است، و آداب جمع کلمه ادب و ادب به معنی ظرافت در رفتار است به عنوان مثال همه غذا می خورند، اما آداب غذا خوردن همان رعایت ظرافت هاست، یا همچنین در سخن گفتن آدابی رعایت می شود و این مجموعه کامل از ادب هاست که نتیجه ای خوشایند و مورد پسند را به جای می گذارد.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد : حال در سبک زندگی توحیدی، خوشایندی دنیا و آخرتی، انسانی و الهی را شامل می شود که کامل ترین نوع رشد و تعالی است.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار