امروز: پنجشنبه 22 آذر 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
20. آذر 1395 - 11:26   |   کد مطلب: 303586
سهیل سنقر : فرماندارسنقرو کلیایی گفت: مدیریت و برنامه ریزی در بحث مصرف آب با توجه به کاهش بارندگی ها و کمبود منابع آبهای زیر زمینی برای تامین آب کشاورزی و شرب در فصل گرما ضروری است.

به گزارش سهیل سنقر، یاور محمدی درجلسه ستاد مدیریت بحران سنقرو کلیایی با بیان اینکه امروزمسئله کمبود آب، هشدار جدی و نگران کننده ای است گفت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی بیشترین مصرف آب را به خود اختصاص داده است، جهاد کشاورزی بایستی برنامه ریزی جامعی در خصوص میزان مصرف آب محصولاتی که زیر کشت قرارمی گیرند در دستور کار خود قرار دهد تا کشاورزان با مشکل مواجه نشوند.

 

 

وی توسعه کشت محصولات گلخانه ای را در راستای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی مورد تاکید قرار داد و گفت:توجه به بیمه محصولات کشاورزی نیز برای جبران خسارت های احتمالی توسط کشاورزان بایستی جدی گرفته شود.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی آموزش روستائیان و کشاورزان را با بهره گیری از ظرفیتهای موجود در خصوص مشارکت و همکاری آنها با دستگاههای ذیربط در جهت کاهش حوادث و بحران ها و خسارتهای ناشی از آن مورد تاکید قرار داد.

 

 

محمدی همچنین هماهنگی بیش تر ازگذشته اعضاء ستاد مدیریت بحران با برگزاری تمرینات و مانورها را ضروری دانست.

 

 

وی با بیان اینکه بحث آموزش در کاهش حوادث و کنترل خسارت ها از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: روستاهایی که در سنوات گذشته با مشکلاتی ازقبیل سیل، تخریب منازل مسکونی و... مواجه بوده و آسیب پذیری آنها بیشتر است بایستی در اولویت آموزشها قرار گیرند.

 

 

بررسی وضعیت روستاها در خصوص ذخیره سوخت زمستانی و استقرار ماشین الات راهداری درمسیرهای مواصلاتی اصلی وحالت آماده باش آنها برای بازگشایی مسیرهای برف گیر در روستاها از دیگر موضوعات مورد تاکید فرماندار سنقرو کلیایی بود.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار