امروز: پنجشنبه 3 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
1. آبان 1395 - 9:38   |   کد مطلب: 303353
سهیل سنقر : رضا رحیمی در جلسه بررسی طرحها ی توسعه ای و رفع مشکلات اقتصادی سنقرو کلیایی از تصویب سند توسعه این شهرستان در شورای برنامه ریزی استان خبر داد.

به گزارش سهیل سنقر، رضا رحیمی در جلسه بررسی طرحها ی توسعه ای و رفع مشکلات اقتصادی سنقرو کلیایی از تصویب سند توسعه این شهرستان در شورای برنامه ریزی استان خبر داد و گفت: برای توسعه سنقرو کلیایی فرصت خوبی ایجاد شده و با توجه به اینکه این شهرستان از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه برخوردار است و نیازمند تلاش فراوانی است، از سوی مسئولین استانی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 

 

وی ارتباط بخشهای مختلف را برای اجرای سند توسعه سنقرو کلیایی مورد تاکید قرار داد و گفت: در این راستا برنامه ریزی، زمانبندی، اجرای پروژه ها، کنترل و مراحل پیشرفت آن دیده شده است.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استفاده از آب سد شهدا برای توسعه باغات، فرش دست باف، تخمه آفتابگردان، لبنیات محلی و... رابه عنوان ظرفیت های مهم برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت برشمرد.

 

 

رحیمی اظهارداشت جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل مورد تاکید مقام معظم رهبری با عملیاتی کردن طرحهای در نظر گرفته شده برای توسعه شهرستان امکان پذیر است.

 

 

وی با ابرازنگرانی در خصوص تاخیر در انتقال آب سد شهدا برای آبی کردن اراضی دیم دشت سطر گفت: این طرح در سطح 700 هکتار بایستی در بهار امسال عملیالتی می شد که متاسفانه امروز مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.

 

 

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری احساس مسئولیت در مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط را در خصوص مسائل معیشتی مردم مورد تاکید قرار داد و گفت: در اسرع وقت بایستی 420 هکتار از اراضی دشت سطر برای کشت پاییزه کشاورزان، تحت پوشش آبیاری از محل سد شهدا و خطوط انتقال قرار گیرد.

 

 

رحیمی اجرای طرح احداث باغ در سطح 200 هکتار با تخصیص آب سد شهدا را در دشت سطر مورد تاکید قرار داد و گفت: استفاده از آب با انتقال از سد برای آبی کردن زمینهای دیم مقرون به صرفه نیست.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی هم از تلاش برای رفع مشکلات انتقال آب برای استفاده 700 هکتار از ارضی دشت سطر در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: با پیگیریها و بازدیدهای مکرر از طرح، تمامی مشکلات برطرف و زمینه انتقال آب فراهم شد اما متاسفانه به دلیل شکستگی لوله ها که ناشی از مشکلات فنی لوله های استفاده شده بوده، موجب اخلال در روند انتقال آب شده است.

 

 

یاور محمدی با بیان اینکه با حمایت از سرمایه گذار بخش خصوص مقدمات احداث کشتارگاه صنعتی در حال انجام است گفت: دستگاههای اجرایی بایستی برخورد مناسبی با سرمایه گذاران داشته باشند.

 

 

وی اظهار داشت با توجه به اینکه سد جامیشان امسال آبگیری خواهد شد و از ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح های گردشگری برخوردار است، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بایستی از امروز نسبت به برنامه ریزی برای اجرای این طرحها در راستای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال اقدام نماید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار