امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
27. مهر 1395 - 16:50   |   کد مطلب: 303339
امام جمعه سنقروکلیایی؛
مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت است
سهیل سنقر : حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری در مراسم تودیع و معارفه مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقروکلیایی گفت : مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت است.

به گزارش سهیل سنقر، ظهر امروز با حضور امام جمعه ،فرماندار،فرمانده انتظامی ،جانشین فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین شهرستان سنقروکلیایی و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه مراسم تودیع و معارفه مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقر در محل شبستان حرم مطهر امامزاده احمد علیه السلام برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام مجید صفدری در ابتدای این مراسم با اشاره به سخنانی از امام صادق علیه السلام بیان داشت : ضرورت نیکی به پدر و مادر حتی اگر کافر باشند،وفای به عهد و ادای امانت سه امری هستند که امام صادق (ع) برای همه مردم واجب دانسته‌اند.

 

 

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی با بیا اینکه مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت است ابراز داشت : بعضی از سنت ها مانند موقوفات مربوط و مختص یک فرد و یک نفر نیست بلکه همه افراد مسئولند ولی عده ای به خاطر ارتباط مستقيم شان مسئولیتشان بیشتر است که برای نمونه در مسئله وقف مسئولیت اداره اوقاف بیشتر می باشد هر چند ترویج سنت حسنه وقف بر همگان لازم  است.

 

 

وی توسعه‌ فرهنگ وقف و انفاق را در جامعه لازم و ضروری عنوان کرد و افزود : چرا که توسعه‌ فرهنگ وقف و انفاق در جامعه باعث تعادل اقتصادی و مادی در جامعه می‌گردد.

 

 

حجت الاسلام صفدری با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف در جامعه بیان کرد : از این نظر که کارنامه شخص واقف همواره باز است و مدام شجره طیبه او میوه می دهد لذا برکت اخروی است.

 

 

وی به اهمیت فرهنگ وقف در دین اسلام و جامعه اشاره و بر لزوم احیا و نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه تأکید کرد و افزود : در بسیاری از ادیان الهی از سنت وقف برای اشاعه، ترویج و ماندگاری فرهنگ و دین استفاده می‌کنند و این امر که باعث برکات زیادی است باید در جامعه اسلامی ما نیز نهادینه شود.

 

 

در ادامه مراسم با حضور مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه و فرماندار شهرستان سنقروکلیایی با اهداء لوح یادبود از زحمات حجت الاسلام مجید میرزایی تجلیل و حکم ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنقر به حجت الاسلام محمد باقر مرادی اعطا گردید.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار