امروز: دوشنبه 4 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
27. مهر 1395 - 9:08   |   کد مطلب: 303334
سهیل سنقر : فرماندار سنقر در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سنقروکلیایی گفت : در6 ماهه نخست سالجاری از طریق صندوق کار آفرینی امید تعداد 77 فقره تسهیلات در بخشهای مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی با اعتبار 7 میلیاردو 870 میلیون ریال پرداخت شده و 25 پرونده دیگر با اعتبار 6 میلیاردو 530 میلیون ریال در حال پرداخت می باشد.

به گزارش سهیل سنقر، یاور محمدی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری سنقرو کلیایی افزود: پیمودن مسیر درست در راستای تولید فرش دست باف با کیفیت و متناسب با نیازهای امروزبازار را مورد تاکید قرار داد و گفت: فعالان عرصه فرش هر ایده ای که برای رونق بخشیدن به این حرفه با ارزش را دارند ارائه نمایند.

 

 

وی ازفراهم شدن بستر مناسب برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان خبر داد و گفت: در این راستا مقدار 10 هکتار به ظرفیت فضای شهرک صنعتی در این شهرستان افزوده شده است.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی با اشاره به وضعیت خوب معادن در این شهرستان گفت: سنقرو کلیایی به عنوان قطب معدن استان معرفی شده و در این حوزه نیز فرصت مناسبی برای تولید و اشتغال فراهم است.

 

 

محمدی ظرفیتهای حوزه کشاورزی و وجود اراضی پایین دست سد شهدا و تغییر الگوی کشت متناسب با آب و هوای منطقه و همچنین ظرفیت گردشگری با توجه به وجود دریاچه سد شهدا، محدوده سد جامیشان و دیگر مناطق را از دیگر بسترهای بسیار خوب برای ایجاد اشتغال ذکر کرد.

 

 

وی اظهار داشت با تلاش مسئولان اجرایی و تاکید رئیس محترم جمهور مبنی بر بستر سازی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، ظرف یک ماه اخیر حدود 700 هکتار از اراضی دیم پایین دست سد شهدا به کشت آبی تبدیل شده و در فصل کشت بهاره نیز بیش از 1500 هکتار دیگر به ظرفیت کشت آبی شهرستان افزوده خواهد شد که تحول اقتصادی قابل توجهی در بحث کشاورزی منطقه و توسعه شهرستان خواهد داشت.

 

 

فرماندار سنقرو کلیایی گفت:از ابتدای سالجاری تا کنون توسط دستگاههای اجرایی این شهرستان تعداد 587 مورد شغل ایجاد شده و در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

 

 

وی افزود: در 6 ماهه نخست امسال از طریق صندوق کار افرینی امید تعداد 77 فقره تسهیلات در بخشهای مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی با اعتبار 7 میلیاردو 870 میلیون ریال پرداخت شده و 25 پرونده دیگر با اعتبار 6 میلیاردو 530 میلیون ریال در حال پرداخت می باشد.

 

 

محمدی همچنین از پرداخت تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی(ره) به مبلغ یک میلیاردو 80 میلیون ریال به 165 پرونده در 6 ماهه اول امسال خبر داد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار