امروز: دوشنبه 4 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
6. شهريور 1396 - 14:27   |   کد مطلب: 304649
رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی خبر داد:
حدود 20 هکتار از مراتع شهرستان سنقروکلیایی طعمه حریق شد+فیلم و عکس
سهیل سنقر : رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی گفت : از ساعت 4 بعدظهر روز گذشته حدودا ۲۰ هکتار از مراتع روستاهای چماق تپه و ده آسیاب شهرستان سنقروکلیایی دچار آتش سوزی شد.

محمد افشاری مقدم در گفتگو با سهیل سنقر اظهار داشت : از ساعت 4 بعدظهر روز گذشته حدودا ۲۰ هکتار از مراتع روستاهای چماق تپه و ده آسیاب شهرستان سنقروکلیایی دچار آتش سوزی شد.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی بیان داشت : نیروهای منابع طبیعی با تجهیزاتی از جمله دستگاه دمنده و آتش کوب،با همراهی نیروهای هلال احمر با تجهیزات لازم، نیروهای محیط زیست، هیئت کوهنوردی و تعدادی از افراد محلی ده آسیاب شروع به اطفا حریق نمودند.

 

 

وی در ادامه افزود : با تلاش فراوان نیروهای امدادی و مردمی حاضر در محل کار اطفا حریق تا اوایل بامداد به طول انجامید اما به دلیل شدت گرفتن باد ،مجدد حریق شروع شد و تا ساعت 4 صبح امروز ادامه پیدا کرد.

 

 

افشاری مقدم خاطر نشان کرد : پس از بازیابی توان بدنی مجدد از ساعت ۷ صبح عملیات اطفا حریق شروع  و ساعت ۱۱ امروز اطفا کامل حریق به پایان رسید.

 

 

وی ابراز داشت : این آتش سوزی با همراهی فرماندار محترم ، بخشدار مرکزی و مدیر کل محترم منابع طبیعی و فرمانده یگان حفاظت عملیات هدایت و رهبری شد.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی با بیان اینکه علت آتش سوزی نامعلوم و احتمالا بخاطر بی احتیاطی گردشگران بوده است افزود : با توجه به شدت وزش باد و ناهمواری منطقه عملیات حریق بسیار سخت بود که خوشبختانه با کمترین وسعت پایان یافت.

 

 

وی یادآور شد : اهالی روستاها حرکات گردشگران را زیر نظر داشته باشند و از آتش زدن پس چر مزارع خودداری کنند و با نیروهای منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

 

 

وی در ادامه تاکید داشت : افراد محلی منابع طبیعی را متعلق به خود بدانند و با مشاهده هر گونه آتش سوزی در مراتع نسبت به اطفا حریق اقدام نمایند و بخشداری ها نسبت به توجیه دهیاران اقدام و عاملین را حتی الامکان شناسایی و معرفی نمایند.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی سنقروکلیایی تصریح کرد : دستگاه دمنده در عملیات اطفا حریق شب گذشته بسیار کارایی فراوانی داشت و نیاز است که دهیاری ها و ادارات مرتبط مجهز به این دستگاه شوند و انتظار می رود فرماندار محترم در کمیته برنامه ریزی مبلغی را به این امر اختصاص دهند.

 

 

وی در پایان از زحمات فرماندار ، بخشدار مرکزی ، مدیر کل منابع طبیعی و فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی که امکانات لازم برای اطفا حریق را فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار