امروز: يكشنبه 30 دى 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
16. اسفند 1396 - 8:03   |   کد مطلب: 305279
سهیل سنقر : داریوش فرمانی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر در شهرستان سنقروکلیایی از فعالسازی ستاد خدمات نوروزی شهرستان و تمهیدات لازم جهت اسکان مهمانان نوروزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سهیل سنقر، شهرستان سنقروکلیایی یکی از شهرهای استان کرمانشاه در غرب ایران است که این شهر در ۸۵ کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه و در طول جغرافیایی ۴۷ درجه و ۳۶ دقیقه شرقی و عرض ۳۴ درجه و ۴۷ دقیقه شمالی واقع شده‌ است که ارتفاع آن از سطح دریا ۱٬۶۸۱ متر است.

 

 

شهرستان سنقروکلیایی در جلگه همواری واقع شده و اطراف آن را رودخانه، سبزه زار، باغات و بیشه‌زار و کوه‌های دالاخانی (به معنی آشیانه عقاب‌ها) مادیان کوه؛ کمر زرد، بوسوار، زن مرد و... فراگرفته است که تا اواخر تابستان از برف زمستانی پوشیده است.

 

 

شهر سنقر در گذشته دارای شش محله سنتی بوده است که نام‌های آن‌ها عبارتند از: پیره سوند، سرچقا، چهاربلاغی، پیره، شهرک امام، و محله امامزاده.

 

 

این محله‌ها در گذشته استقلال خاص خود را داشته‌اند. باغ‌های زیادی در اطراف سنقر وجود دارند که می‌توان به مجموعه باغ های انگور اوش دیرمان (کلمه ترکی به معنی سه آسیاب)، سراب سنقر و باغ‌های بسبار زیاد دیگری اشاره کرد که زیبایی خاصی به سنقر بخشیده‌اند رشته کوه دالاخانی پنجه علی، بوسوار، مادیان کوه از زیباترین قله‌های شهرستان و استان هستند.

 

 

در شهرستان سنقروکلیایی برای مسافران نوروزی مکانهایی مانند بقعه مالک ،امامزاده احمد علیه السلام ، سد "شهدا" به لحاظ داشتن امکانات ماهیگیری و تفریحی جاذبه گردشگری مناسبی دارد همچنین سراب سنقر و وجود روستاهای هدف‌گردشگری مانند چرمله و ورمقان موقعیت مناسب توریستی را برای گردشگران فراهم کرده است.

 

 

در راستای اسکان مسافران نورزی دبیر اجرای خدمات سفر در شهرستان سنقروکلیایی در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر از آمادگی و تمهیدات لازم جهت اسکان مسافران نوروزی خبر داد و گفت : تاکنون 2‌ مدرسه و خوابگاه، مجموعه تربیت بدنی و دو هتل و مهمانسرا در سطح شهرستان سنقروکلیایی فعال شده‌اند و برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی آمادگی کامل دارند.

 

 

داریوش فرمانی ادامه داد : جهت اسکان مسافران نوروزی محل های اقامتی ذکر شده از 27 اسفند لغایت 15 فروردین پذیرای مهمانان نوروزی در این شهرستان خواهد بود.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار