امروز: پنجشنبه 28 تير 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
3. آبان 1396 - 11:00   |   کد مطلب: 304850
سهیل سنقر : در راستای اجرای برنامه ده گردشی و اقامه نماز وحدت مردم و مسئولین، با حضور دهیاران و شوراهای این روستاها، مشکلات تعداد 8 روستای بخش مرکزی در محل حسینیه روستای سرسگاز مورد بررسی و پیگیری قرارگرفت.

به گزارش سهیل سنقر، در راستای اجرای برنامه ده گردشی و اقامه نماز وحدت مردم و مسئولین، با حضور دهیاران و شوراهای این روستاها، مشکلات تعداد 8 روستای بخش مرکزی در محل حسینیه روستای سرسگاز مورد بررسی و پیگیری قرارگرفت.

 

 

فرماندار سنقروکلیایی بیان داشت : عمده ترین مشکلات این روستاها که از طرف شوراهای اسلامی اعلام شده است شامل تکمیل طرح هادی و آسفالت راههای روستایی، احداث طرح های بهینه سازی مصرف آب  کشاورزی، و اینترنت می باشد و تعدادی از روستاها هم دارای مشکلات جزئی انشعاب گاز، آب شرب و تکخوانی شدن برق هستند که تمهیدات لازم با حضورمسئولین ادارات حاضر در جلسه اندیشیده شد.

 

 

وی مشارکت مردم روستاها را در راستای رفع مشکلات، افزایش رفاه و پیشرفت روستا ضروری دانست و گفت: در خصوص استفاده بهینه از آب کشاورزی، کارشناسان جهاد کشاورزی مردم روستا را نسبت به استفاده از  طرح مکانیزاسیون(85 درصد سهم دولت و 15 درصد سهم کشاورزان ) احداث کانال و آبیاری تحت فشارتوجیه کنند.

 

 

یاور محمدی از  پوشش تعداد حدود یکصد روستا در شبکه اینترنت و اجرای آسفالت راههای روستایی به طول 80 کیلومتر تا سال آینده خبر داد

 

 

محمدی اهمیت صرفه جویی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و گفت: فقرآبهای زیر زمینی در منطقه موجب شده برای تامین آب شرب روستاها، طرح های انتقال آب از مجتمع های آبرسانی، کیلومتر ها اجرا شود که رفع مشکل آب روستاهای دارای مشکل از این طریق در برنامه شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار گرفته است.

 

 

امام جمعه سنقرو کلیایی نیز برگزاری نماز وحدت را مقدمه ای برای ارتباط مردم با مسئولین دانست و گفت: رفع مشکلات مردم د ربرنامه اقامه نماز وحدت در شهر و روستاها از برکات آن است که بخشی از مشکلات از طریق تریبون و بخشی هم در دیدارهای نزدیک با مسئول مطرح و مورد پیگیری و رسیدگی قرارمی گیرد.

 

 

حجت الاسلام مجید صفدری افزود: مسئولیت، لطفی است که خدا به مسئولین عنایت نموده تا در این فرصت ایجاد شده به مردم خدمت کنند و مشکلی از مشکلات آنها را رفع نمایند.

 

 

وی افزود: در راستای برنامه نماز وحدت و رسیدگی به مشکلات مردم که با حضور مسئولین ادارات در مساجد محلات مختلف شهر سنقر یکشنبه شب ها برگزار می شود، برای رسیدگی و رفع مشکلات روستائیان نیز همین برنامه در روزهای سه شنبه در یکی از روستاها با حضور مسئولین و مردم برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار