امروز: پنجشنبه 27 دى 1397
کانال رسمی تلگرامی سهیل سنقر
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
26. آذر 1395 - 15:09   |   کد مطلب: 303621
سهیل سنقر : امام جمعه سنقروکلیایی نسبت به هتک حرمتهایی که در دانشگاه رازی رخ گفت : اهانت به اسلام،انقلاب و ارزشهای اسلامی توجیه ندارد و بی تفاوتی به هتاکان اسلام در دانشگاه رازی کرمانشاه به منزله بی دینی و بی اسلامیست.

به گزارش سهیل سنقر، حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سنقروکلیایی با بیان اینکه خودم و همه شما نمازگزاران را به رعایت حدود و تقوای الهی دعوت می کنم ابراز داشت : رعایت تقوای الهی، باعث عزت نفس انسان می شود.

 

 

وی در ادامه بیان داشت : امروز اولین و مهم‌ترین مسئله جهان اسلام، وحدت میان فرق اسلامی به‌ویژه وحدت تشیع و تسنن است البته وحدت به معنای عدم پرداختن به اعتقادات نیست چراکه وحدت امت اسلامی در تفکر پرچم‌داران آن یعنی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی به معنای همدلی، همفکری و هماهنگی بین تشیع و اهل تسنن برای رفع مشکلات جهان اسلام و عدم نزاع و درگیری بین آنان است.

 

 

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی مستکبری، زورگویی، عهدشکنی و دروغ‌گویی را چهار ویژگی استکبار جهانی عنوان و اذعان کرد: مسئولان در برابر نقض برجام کوتاهی نکنند چرا که طرف مقابل مستکبر و دشمن ایران اسلامی است و یک‌قدم عقب‌نشینی از مواضع سبب چند اقدام علیه کشور از سوی آنان است لذا ملت ایران منتظر برخورد عملی با نقض برجام هستند.

 

 

 

خطیب شهرستان سنقر در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص سخنان اخیر نخست‌وزیر انگلیس در جمع سران کشورهای عربی مبنی بر مقابله با تهاجمات ایران در یمن، سوریه و عراق گفت : انگلیسی‌ها خود با مسلح کردن آل سعود آن‌ها را تشویق به حمله به یمن کرده‌اند و در عراق و سوریه نیز به هم‌دستی آمریکا و دلایل واهی ناامنی ایجاد کردند.

 

 

حجت الاسلام صفدری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بیان کرد : متاسفانه شاهد بودیم در روزهای اخیر در دانشگاه رازی کرمانشاه نشست ساختار شکنانه ای برپا گردید که در آن مراسم به اسلام ،انقلاب و به ارزش های اسلامی توهین ، اهانت و تمسخر شد این مسئله جای تامل دارد.

 

 

وی در این راستا تاکید داشت : اینگونه برنامه هایی که خلاف شأن جامعه اسلامی است جای توجیه ندارد و نیازمند بررسی دقیق و برخورد قاطع است.

 

 

 

امام جمعه سنقروکلیایی ادامه داد : زمانی که می گوییم "رُحَمآءُ بَینَهُم" باشیم وقتی کسی بیاید دین تو رو مسخره کند، اسلام تو رو مسخره کند ،اعتقادات تو رو مسخره کند اینجا دیگر "رُحَمآءُ بَینَهُم" نیست بلکه حق پایمال کردن است، اینجا در مقابل ناحق باید ایستاد برای دفاع از حق ایستادگی کرد بی تفاوتی در این مسئله به منزله بی دینی و بی اسلامی است توجیه ندارد که به دین ما توهین شود و در برابر آن بی تفاوت باشیم.

 

 

حجت الاسلام صفدری تصریح کرد : اگر می بینیم انقلاب کردیم و ملت ایران در برابر ۲۵۰۰ سال سابقه پادشاهی ایستاد و او را ساقط کرد اگر در دوران دفاع مقدس این همه شهید دادیم برای این است که اسلام پیاده شود اگر در مقابل دنیای استکبار و صهیونیست می ایستیم برای این است که ما دست از اسلام بر نخواهیم داشت.

 

 

وی در پایان ابراز داشت : ما می خواهیم احکام اسلامی در نظام اسلامی پیاده شود اگر کسی بخواهد خلاف این امر حرکتی انجام دهد خلاف نظام اسلامی و خون شهدا رفتار کند باید با او برخورد شود و سکوت کردن در این مسئله معنایی ندارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار