امروز: شنبه 27 بهمن 1397
شهدا و رزمندگان
قیمت خودرو
اجاره بنر تبلیغاتی
19. شهريور 1395 - 15:00   |   کد مطلب: 303162
حجت السلام صفدری در خطبه نماز جمعه:
آل سعود باید پاسخگوی جنایات خود در حادثه منا باشد
سهیل سنقر : حجت‌الاسلام والمسلمین مجید صفدری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سنقروکلیایی با اشاره به سالروز فاجعه منا و شهادت ۷ هزار نفر از مسلمانان در این حادثه تأسف‌بار اظهار داشت : آل سعود باید پاسخگوی جنایات خود در حادثه منا باشد.

به گزارش سهیل سنقر، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید صفدری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سنقروکلیایی با توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به سالروز فاجعه منا و شهادت ۷ هزار نفر از مسلمانان در این حادثه تأسف‌بار اظهار داشت : فاجعه منا که بر اثر بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی آل منحوس سعود رخ داد حادثه ای فراموش‌نشدنی است.

 

 

وی با بیان اینکه در حادثه منا از شهادت ۷ هزار نفر از مسلمانان نمی‌توان گذشت، تصریح کرد : سکوت کشورهای اسلامی و علمای اسلام در برابر چنین حادثه‌ای قابل‌تأمل است و جای سؤال دارد که چرا علمای اسلام در برابر چنین مصیبت عظمایی سکوت می‌کنند.

 

 

خطیب نماز جمعه سنقروکلیایی با اشاره به اینکه حکام سعودی بعد از این حادثه در اوج وقاحت حتی یک عذرخواهی هم نکردند، ادامه داد : رژیم سعودی لیاقت میزبانی از مهمانان خدا را ندارد و اگر وقوع فاجعه منا پیگیری نشود هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده نیز شاهد بروز چنین حوادثی در مناسک حج نباشیم.

 

 

حجت الاسلام صفدری با انتقاد شدید از مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر ابراز داشت:  امروز آل سعود دهان مدعیان حقوق بشر را با پول می‌بندد تا بر جنایاتش سرپوش بگذارند ۷ هزار نفر در فاجعه منا به خاک و خون کشیده شدند، اما صدای مدعیان حقوق بشر بلند نشد.

 

 

وی بیان داشت : حاکمان گمراه و دست نشانده آل خلیفه در بحرین همان راه آل سعود خائن را دنبال می کنند و با اعمال فشار و تحریم بر علیه شیخ عیسی قاسم و شیعیان گاهی صلب تابعیت و گاهی نیز انان را مورد آزار و شکنجه قرار می دهند.

 

 

امام جمعه سنقروکلیایی با اعلام حمایت قاطعانه از مواضع رهبر شیعیان بحرین اذعان کرد : شیخ عیسی قاسم از علمای جهان اسلام است و ما نیز ضمن انزجار از حرکات خبیثانه آل خلیفه از مواضع رهبر شیعیان بحرین قاطعانه حمایت می کنیم.

 

 

وی ضمن تبریک فرارسیدن عید قربان گفت : یکی از مستحبات عید قربان، قربانی‌کردن است که خیرین و نیکوکاران می‌توانند با پرداخت وجه قربانی خود به کمیته امداد و مراکز خیریه و وکالت قربانی‌کردن به آنها، ضمن انجام این فریضه مستحب در کمک به نیازمندان شهرستان سنقروکلیایی مشارکت نمایند.

 

 

وی به فرارسیدن روز عرفه اشاره کرد و افزود : عرفه روز بسیار بزرگی است، دعا کردن در این روز باعث جلب نظر خداوند به انسان ها و موجب آمرزش گناهان خواهد شد.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار